Artykuły medyczne,  Artykuły odżywianie

Modelowanie sylwetki – zgrabna na lato i nie tylko

Wielkimi krokami zbliża się upragnione przez wszystkich lato. W kalendarzu coraz bardziej widoczne stają się krzyżyki z oznaczonym wyjazdem nad morze, jezioro lub w jakieś egzotyczne miejsca na świecie.

Tylko, czy każdy patrząc w lustro cieszy się na nadchodzące wysokie temperatury i promienie słoneczne? Niestety większość z nas po okresie zimowym boryka się z niechcianymi wałeczkami tłuszczu, które szybko pojawiły się, ale nie chcą zniknąć w takim samym tempie.

Na szczęście okres 3-4 miesięcy to idealny czas, na to żeby doprowadzić swoje ciało do atrakcyjnego wyglądu. Oczywiście nie za pomocą „cudownych diet”, podczas których tracimy wodę, tylko o zintegrowanym programie modelowania sylwetki. Dzięki odpowiednio zaplanowanym działaniom można w stosunkowo prosty sposób zadbać o swoje ciało, tak aby później swobodnie czuć się na plaży.

Przede wszystkim zdrowe, racjonalne odżywianie. Każdy sam powinien dobrać dla siebie najbardziej odpowiednią dietę, ale nie żaden głodowy reżim. Wystarczy zadbać o spożywanie regularnych, małych posiłków o zbilansowanych ilościach białek i węglowodanów. Dodatkowo zacznijmy pić wodę ok. 1,5 – 2 litrów dziennie. Trochę wysiłku fizycznego też potrafi zdziałać cuda. Oprócz zmian w żywieniu i rozpoczęcia regularnych ćwiczeń warto jest skorzystać z szerokiej oferty zabiegów proponowanych przez miejskie ośrodki Wellness & SPA oraz gabinety medycyny estetycznej.

Chcąc wspomóc spalanie tłuszczu oraz wymodelować ładnie sylwetkę, przy jednoczesnym ujędrnieniu skóry warto jest rozważyć następujące programy zabiegowe (wykorzystujące specjalistyczne urządzenia):
 – zabiegi wykorzystujące ultradźwięki np. Ultracontour,
 – zabiegi wykorzystujące fale radiowe np. Thermage,
 – drenaże limfatyczne (wykonywane przy użyciu specjalnych głowic),
 – zabiegi wykorzystujące podczerwień,
 – zabiegi łączące różne technologie np. PowerSlim, Vaser Lipo, czy też,
 – lipolizę iniekcyjną,
 – mezoterapię igłową i bezigłową,
 – zabiegi pielęgnacyjno-wyszczuplające.
Osoby, które mają większe problemy z odkładającym się tłuszczem w niechcianych partiach ciała i bezskutecznie próbowały wszelkich metod odchudzania, a chcą poprawić swój wygląd – mogą skorzystać z nieco bardziej inwazyjnych metod modelowania ciała. Zabiegi liposukcji zaliczane są do średnio inwazyjnych procedur chirurgicznych, a dzięki znacznym unowocześnieniom są one coraz bardziej bezpieczne i efektywniejsze. Do najczęściej stosowanych liposukcji można zaliczyć:
 – wodną liposukcję (Body Jet),
 – ultradźwiękową liposukcję (VASER Lipo),
 – infradźwiękowa liposukcję (N.I.L.®)
 – laserową liposukcję,
– liposukcję tumescent.
Pełniąc misję edukacyjno-popularyzacyjną serwis CzasNaZmianę.pl kontynuuje cykliczną publikację bloków tematycznych obejmujących różne zagadnienia z dziedziny medycyny estetycznej, chirurgii plastycznej, SPA i stomatologii estetycznej. Na łamach serwisu zamieszczane są jak najpełniejsze informacje o preparatach, produktach, urządzeniach i metodach dostępnych na rynku polskim.

Zgodnie z mottem serwisu: MASZ WYBóR, bloki tematyczne mają ułatwić czytelnikom serwisu dokonanie świadomego wyboru odpowiedniego zabiegu. Akcja edukacyjna MODELOWANIE SYLWETKI skierowana jest zarówno do producentów i dystrybutorów, jak i do klinik, gabinetów i salonów, w których wykonywane są zabiegi modelowania sylwetki. Informacje zawarte w bloku tematycznym kierowane są także do użytkowników indywidualnych serwisu, którzy chcą poszerzyć i pogłębić wiedzę na temat zabiegów modelowania sylwetki oraz znaleźć firmę, która je wykonuje.

Blok tematyczny obejmuje klasyfikację oraz prezentację zabiegów modelowania sylwetki dostępnych na rynku polskim. Informuje także, gdzie można wykonać zabiegi modelowania sylwetki. W ramach akcji zorganizowano konkurs z atrakcyjnymi nagrodami oraz dodatkowo udostępniono ankietę określającą popularność poszczególnych zabiegów modelujących sylwetkę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *