Artykuły Kobieta Mężczyzna

MonaLisa Touch – laserowe leczenie nietrzymania moczu

Problem z nietrzymaniem moczu dotyczy wielu kobiet. Bywa, że przy zwykłym kichnięciu, kaszlu czy ćwiczeniach fizycznych występuje niewielkie popuszczanie moczu. Takie schorzenie spotyka co najmniej czwartą kobietę i niestety rzadko która decyduje się pójść z tym do lekarza. W klinikach medycyny estetycznej istnieje laserowy zabieg MonaLisa Touch, który w szybki i bezpieczny sposób wyleczy ten problem.

Przyczyny nietrzymania moczu

Problem nietrzymania moczu występuje często między 45. a 50. rokiem życia. Jednym z jego powodów jest wrażliwość narządów płciowych na zmiany hormonalne oraz przebieg ciężkiego porodu naturalnego. W medycynie wyróżnia się 3 główne rodzaje przyczyn tego schorzenia, są to:

  • wysiłkowe nietrzymanie moczu; związane z przebytymi chorobami, kaszlem, sporą otyłością, paleniem papierosów, pracą fizyczną, menopauzą, ciążą, infekcjami dróg moczowych, zapaleniem pęcherza,
  • przepełniony pęcherz; pojawia się wtedy, kiedy mocz w pęcherzu trzymany jest ,,na siłę”, skutkiem tego następuje silne rozciągnięcie jego ścian,
  • naglące nietrzymanie moczu, występuje wtedy gdy mocz usilnie naciska na cewkę moczową i pęcherz. Samowolnie nie jest się w stanie nad tym zapanować czy tego przewidzieć. Przyczyną takiego działania jest chory pęcherz i jego nadwrażliwość, objawiająca się koniecznym wypróżnieniem nawet wtedy, gdy zgromadzi się w nim bardzo niewielka ilość płynu. Osoby, które borykają się z tego typu zapaleniem, mają infekcję układu moczowego, chorobę Alzheimera, Parkinsona czy cukrzycę.

Problem z nietrzymaniem moczu występuje również w wielu innych przypadkach, czyli podczas brania leków rozluźniających mięśnie oraz moczopędnych bądź po wypiciu kawy czy dużej ilości alkoholu. Specjaliści z Centrum DER-MED w Katowicach polecają w szczególności laserowy zabieg MonaLisa Touch, który bezboleśnie oraz trwale usunie taką przypadłość.

Laserowy zabieg nietrzymania moczu

MonaLisa Touch to zabieg, który laserowo oraz bezinwazyjnie usunie problem z wysiłkowym nietrzymaniem moczu. Wykonywany jest w sposób bezbolesny, niewymagający żadnego znieczulenia i niewyłączający z codziennych czynności zawodowych oraz rodzinnych. Zabieg można wykonać nawet w ciągu dnia, gdyż przebiega bardzo szybko, a od razu po nim wrócić do swoich obowiązków. Jest polecany szczególnie dla młodych mam, gdyż opieka nad małym człowiekiem wymaga wiele czasu i pracy.

Jak wygląda laserowy zabieg nietrzymania moczu?

Przed zabiegiem każda Pacjentka musi zgłosić się do ginekologa i wykonać odpowiednie badania cytologiczne, które stwierdzą, czy się do niego kwalifikuje. Urządzenie MonaLisa Touch posiada głowicę wyposażoną w skaner, który lekarz precyzyjnie wprowadza do wnętrza pochwy. Wytwarzana przez laser energia tworzy fototermiczne obkurczanie mięśni dna pochwy oraz miednicy, w rezultacie zmniejsza się kąt nachylenia cewki moczowej. Zabieg nie wymaga użycia skalpela, wykonywany jest również bez znieczulenia w sposób całkowicie bezbolesny. Pacjentka może się zrelaksować i w spokoju przeczekać do jego zakończenia. Po zabiegu może wrócić do swoich codziennych czynności, także nie wymaga żadnego okresu rekonwalescencji. Do współżycia seksualnego można wrócić już po tygodniu lub 10 dniach.

Efekty zabiegu

Największym rezultatem zabiegu laserowego nietrzymania moczu jest znaczna poprawa jakości życia seksualnego, komfort oraz poprawa własnego samopoczucia bez obawy ,,wpadki’’ z nietrzymaniem moczu podczas stosunku. Taki zabieg ulepszy również codzienne czynności, które potrafiły przysparzać wielu trudności. Komfort psychiczny oraz fizyczny jest kolejnym plusem.

Więcej informacji na temat zabiegu przeczytasz na stronie https://katowice.dermed.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *