Wiodąca na rynku pasta AH Plus Jet, to fenomenalny sposób na uszczelnienie nawet zniszczonego zęba. Stanowi udoskonaloną formę klasycznego produktu i występuje jako kombinacja dwuskładnikowego systemu pasta-pasta. Oprócz substancji właściwej, w opakowaniu znajdują się: strzykawka typu cartridge, końcówki mieszające i końcówki do bezpośredniej aplikacji. Dawka to 2×15 gram substancji właściwej.

Pasta ta jest innowacyjnym środkiem do uszczelniania kanałów korzeniowych. Produkt oparto na bazie żywic amino-epoksydowych, czyli chemoutwardzalnych związków. Dodatkowo, zastosowanie specjalnej strzykawki pozwala na precyzyjną aplikację preparatu; trafia on dokładnie w te miejsca, które tego wymagają. Dzięki strzykawce, obie pasty są równomiernie wymieszane.

Na czym polega leczenie kanałowe?

Powyższy preparat ma wiele zalet i z powodzeniem stosowany jest w endodoncji, czyli dziale stomatologii zachowawczej, który zajmuje się rozpoznawaniem i leczeniem chorób miazgi zęba oraz rozpoznawaniem i leczeniem chorób tkanek okołowierzchołkowych. Najczęściej wykorzystywaną metodą w tej dziedzinie stomatologii jest leczenie kanałowe.

Leczenie kanałowe polega na usunięciu, w warunkach znieczulenia, chorobowo zmienionej miazgi z komory i kanałów zęba oraz zdezynfekowaniu ich, a następnie wypełnieniu odpowiednim materiałem, najczęściej gutaperką. Jest to substancja pochodzenia naturalnego, którą pozyskuje się i wykorzystuje w podobny sposób jak kauczuk. Różni się od niego tym, że jest mniej elastyczna. Stosowana jest także w produkcji gum do żucia, klejów oraz piłek golfowych. Leczenie kanałowe składa się zazwyczaj z kilku następujących etapów: otwarcia komory zęba, opracowania kanału, osuszenia kanałów, wypełnienia kanałów materiałami biozgodnymi oraz wypełnienia zęba. Sposób leczenia może być w niektórych przypadkach skrajnie indywidualny, wtedy kolejność etapów ma prawo ulec zmianie.

Czym wyróżnia się AH Plus Jet na tle innych wypełniaczy?

Produkt AH Plus Jet odznacza się:

  • bardzo długim czasem wiązania,
  • różnorodnym i bogatym składem chemicznym, który oparto na opatentowanych aminach epoksydowych,
  • doskonałą kontrastowością na zdjęciach RTG,
  • efektywną eliminacją uwalniania formaldehydu,
  • dużą odpornością na temperaturę,
  • maksymalnie ograniczoną rozpuszczalnością, co zapewnia większą szczelność, a tym samym trwalsze efekty,
  • potwierdzoną biokompatybilnością,
  • świetnymi właściwościami adhezyjnymi (łączącymi i smarującymi),
  • optymalną stabilnością wymiarów.

Ponadto, preparat gwarantuje łatwą aplikację bezpośrednio do kanału i jej niezwykłą dokładność, a precyzja w tego rodzaju zabiegach jest konieczna.

Wskazania

Uszczelniacz AH Plus Jet stosuje się przede wszystkim w stałym wypełnianiu kanałowym korzeniowych zębów, także z zastosowaniem specjalistycznych ćwieków kanałowych. Idealnie sprawdza się przy metodach termicznych (np. system Thermafil). Preparat stosuje się do leczenia wszystkich zębów, niezależnie od miejsca, w którym znajdują się w jamie ustnej.

Więcej informacji o tym oryginalnym produkcie znajdziesz na stronie internetowej firmy Solomedica, która specjalizuje się w sprzedaży materiałów i produktów medycznych.