Artykuły zdrowie,  Poradniki,  Stomatologia,  Wiadomości medyczne

Najskuteczniejszy na świecie uszczelniacz kanałowy, czyli AH Plus Jet!

Wiodąca na rynku pasta AH Plus Jet, to fenomenalny sposób na uszczelnienie nawet zniszczonego zęba. Stanowi udoskonaloną formę klasycznego produktu i występuje jako kombinacja dwuskładnikowego systemu pasta-pasta. Oprócz substancji właściwej, w opakowaniu znajdują się: strzykawka typu cartridge, końcówki mieszające i końcówki do bezpośredniej aplikacji. Dawka to 2×15 gram substancji właściwej.

Pasta ta jest innowacyjnym środkiem do uszczelniania kanałów korzeniowych. Produkt oparto na bazie żywic amino-epoksydowych, czyli chemoutwardzalnych związków. Dodatkowo, zastosowanie specjalnej strzykawki pozwala na precyzyjną aplikację preparatu; trafia on dokładnie w te miejsca, które tego wymagają. Dzięki strzykawce, obie pasty są równomiernie wymieszane.

Na czym polega leczenie kanałowe?

Powyższy preparat ma wiele zalet i z powodzeniem stosowany jest w endodoncji, czyli dziale stomatologii zachowawczej, który zajmuje się rozpoznawaniem i leczeniem chorób miazgi zęba oraz rozpoznawaniem i leczeniem chorób tkanek okołowierzchołkowych. Najczęściej wykorzystywaną metodą w tej dziedzinie stomatologii jest leczenie kanałowe.

Leczenie kanałowe polega na usunięciu, w warunkach znieczulenia, chorobowo zmienionej miazgi z komory i kanałów zęba oraz zdezynfekowaniu ich, a następnie wypełnieniu odpowiednim materiałem, najczęściej gutaperką. Jest to substancja pochodzenia naturalnego, którą pozyskuje się i wykorzystuje w podobny sposób jak kauczuk. Różni się od niego tym, że jest mniej elastyczna. Stosowana jest także w produkcji gum do żucia, klejów oraz piłek golfowych. Leczenie kanałowe składa się zazwyczaj z kilku następujących etapów: otwarcia komory zęba, opracowania kanału, osuszenia kanałów, wypełnienia kanałów materiałami biozgodnymi oraz wypełnienia zęba. Sposób leczenia może być w niektórych przypadkach skrajnie indywidualny, wtedy kolejność etapów ma prawo ulec zmianie.

Czym wyróżnia się AH Plus Jet na tle innych wypełniaczy?

Produkt AH Plus Jet odznacza się:

  • bardzo długim czasem wiązania,
  • różnorodnym i bogatym składem chemicznym, który oparto na opatentowanych aminach epoksydowych,
  • doskonałą kontrastowością na zdjęciach RTG,
  • efektywną eliminacją uwalniania formaldehydu,
  • dużą odpornością na temperaturę,
  • maksymalnie ograniczoną rozpuszczalnością, co zapewnia większą szczelność, a tym samym trwalsze efekty,
  • potwierdzoną biokompatybilnością,
  • świetnymi właściwościami adhezyjnymi (łączącymi i smarującymi),
  • optymalną stabilnością wymiarów.

Ponadto, preparat gwarantuje łatwą aplikację bezpośrednio do kanału i jej niezwykłą dokładność, a precyzja w tego rodzaju zabiegach jest konieczna.

Wskazania

Uszczelniacz AH Plus Jet stosuje się przede wszystkim w stałym wypełnianiu kanałowym korzeniowych zębów, także z zastosowaniem specjalistycznych ćwieków kanałowych. Idealnie sprawdza się przy metodach termicznych (np. system Thermafil). Preparat stosuje się do leczenia wszystkich zębów, niezależnie od miejsca, w którym znajdują się w jamie ustnej.

Więcej informacji o tym oryginalnym produkcie znajdziesz na stronie internetowej firmy Solomedica, która specjalizuje się w sprzedaży materiałów i produktów medycznych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *