Artykuły medyczne

neo-angin – GARDŁU NA POMOC!

neo-angin to linia preparatów, które działają zapobiegawczo i leczniczo w schorzeniach jamy ustnej i krtani, takich jak: zapalenie gardła, zapalenie migdałków, problemy z przełykaniem. Zawarta  w nich formuła TriActive1 to trzy aktywne składniki odpowiedzialne za: uśmierzanie bólu, zwalczanie infekcji oraz łagodzenie stanów zapalnych jamy ustnej i gardła.

Tabletki neo-angin szybko i skutecznie pomagają w leczeniu schorzenia jamy ustnej i krtani. Kombinacja trzech aktywnych składników zawartych w tym preparacie zapewnia szybką i skuteczną walkę z bólem gardła. Dzięki obecności mentolu, który zmniejsza wrażliwość receptorów bólowych, neo-angin działa miejscowo znieczulająco i przeciwbólowo.
neo-angin bez cukru to tabletki od bólu gardła, które powstały z myślą o wszystkich tych, którzy są na diecie niskocukrowej (wartość energetyczna 1 tabletki wynosi 0,22 jednostki chlebowej i powinna być uwzględniana przez cukrzyków przy doborze dawki insuliny). Tabletki neo-angin nie dostarczają organizmowi dodatkowych kalorii. Zawarta w tabletkach likazyna (bezbarwny syrop skrobiowy), nadająca im słodki i przyjemny smak, nie jest szkodliwa dla zębów.

 

 

W linii produktów neo-angin dostępny jest również neo-angin N – wygodny w stosowaniu spray od bólu gardła. neo-angin N jest lekiem o działaniu bakteriobójczym, grzybobójczym oraz antyseptycznym. Zawarty w preparacie mentol łagodzi ból związany ze stanem zapalnym i pomaga zmniejszyć ilość patologicznej wydzieliny w obrębie błony śluzowej jamy ustnej i gardła.  neo-angin N zaleca się do stawania w przypadku zakażenia błony śluzowej jamy ustnej i gardła,  w tym: zapalenia migdałków, zapalenia języka, pleśniawki, zapalenia dziąseł, afty.

 

 

 

 

 

 Formuła TriActive – GARDŁO POD POTRóJNĄ OCHRONĄ

neo-angin dzięki unikalnej formule TriActive, zwalcza drobnoustroje chorobotwórcze, zapobiegając w ten sposób powstawaniu kolejnych zakażeń bakteryjnych. Formuła TriActive to połączenie trzech aktywnych składników: alkoholu 2,4-dichlorobenzylowego i  p-pentylo-m-krezolu (substancji przeciwbakteryjnych) oraz mentolu, który znieczula i łagodzi ból.

Alkohol 2,4 dichlorobeznzylowy oraz  p-pentylo-m-krezol należą do grupy antyseptyków, które zaleca się w leczeniu miejscowych stanów zapalnych w obrębie jamy ustnej i gardła. Hamują rozwój chorobotwórczych drobnoustrojów bytujących na błonie śluzowej jamy ustnej. Alkohol 2,4- dichlorobeznzylowy jest wchłaniany w niewielkiej ilości i utleniany częściowo, co oznacza, że ulega rozkładowi na kwasy dichlorobenzoesanowe i jest wydalany z organizmu jako kwas lub jako konjugat glicyny.

Mentol wykazuje działanie miejscowo znieczulające i przeciwbólowe na błonę śluzową, dzięki zmniejszeniu wrażliwości receptorów bólowych. Towarzyszące uczucie chłodu stanowi efekt oddziaływania na receptory zimna. Poprzez efekt chłodzący mentol ostatecznie wywołuje subiektywne uczucie poprawy przepływu powietrza przez górne drogi oddechowe. Mentol działa także antybakteryjnie. Posiada również właściwości sekrolityczne, dzięki czemu wspomaga wydzielanie śluzu w drogach oddechowych.

Wymienione trzy substancje czynne zarówno jako pojedyncze składniki, jak i w połączeniu wykazują zatrzymanie rozwoju szerokiego spectrum mikroorganizmów. Działanie bakteriobójcze oparte jest na niszczeniu błon komórkowych bakterii poprzez wpływ substancji czynnych preparatu na lipidy błony komórkowej drobnoustrojów. Specjalna formuła powoduje zmniejszenie ilości drobnoustrojów chorobotwórczych i pomaga zapobiegać powstawaniu kolejnych zakażeń bakteryjnych, które nieleczone mogą doprowadzić do zapalenia migdałków, a nawet anginy. 

Neo-angin do nabycia w aptece, bez recepty:
neo-angin 24 tabletki – ok. 12,50zł
neo-angin bez cukru 24 tabletki – ok. 13,50zł
neo-angin N-spray 30ml – ok. 17,10zł

 

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie, oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
Neo-angin, tabletki do ssania. 1 tabletka zawiera: alkohol 2,4-dichlorobezylowy 1,2 mg, p-pentylo-m-krezol 0,6 mg, mentol 5,9mg. Wskazania do stosowania: zalecany do wspomagania leczenia stanów zapalnych jamy ustnej i gardła, przebiegających z objawami, takimi jak: ból gardła, zaczerwienienie, obrzęk. Przeciwwskazania: nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu; nietolerancja glukozy; zaburzenia wchłaniania glukozy-galaktozy; niedobór sacharozy-izomaltazy; nie stosować u dzieci w wieku poniżej 6 lat.

Źródló: PR

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *