Artykuły medyczne,  Artykuły zdrowie

Nomasvello-sieć salonów z fotodepilacją i fotoodmładzaniem

Firma no+vello powstała w 2007 roku, w Hiszpanii. Założeniem marki było stworzenie innowacyjnej metody fotodepilacji i fotoodmładzania IPL, która dzięki swojej przystępnej cenie stanie się luksusem osiągalnym dla każdego. W Polsce, jako marka no+vello pojawia się w 2010 r. zarządzana przez NMV Polska Sp. z o.o. proponując klientom usługi w cenie 99 zł za każdą część ciała.
Fotodepilacja to usuwanie owłosienia za pomocą światła. Podczas zabiegu impulsy silnego światła emitują fale o zakresie od 590 do 1200 nm, co pozwala na indywidualne dostosowanie zabiegu do potrzeb każdego klienta.  Wykorzystywane w salonach nomasvello urządzenie do fotodepilacji oparte jest na najnowszej technologii i posiada komfortowy system chłodzenia Subzero, który minimalizuje uczucie ciepła podczas zabiegu.
Fotodepilacja polega na selektywnej fototermolizie. Wiązka światła zostaje skierowana na skórę, a zawarta w skórze melanina pochłania ją i kieruje do mieszka włosowego. W mieszku  energia świetlna jest przekształcana w ciepło i niszczy komórki rozrodcze włosa. Pozbawiony tych komórek włos obumiera i wypada.
Ilość zabiegów koniecznych do uzyskania oczekiwanego efektu zależy od fototypu skóry, właściwości włosa, partii ciała poddanej depilacji, płci, wieku i profilu hormonalnego.  Powodzenie zabiegu zależy od przeprowadzenia go podczas jednej z trzech faz wzrostu włosa: fazy antygenu, kiedy włos rośnie osadzony w mieszku włosowym, więc skierowana na niego wiązka światła może zniszczyć odżywiające go komórki.  Przeprowadzenie zabiegu podczas pozostałych faz: katagenu i telogenu nie przyniesie dobrego efektu, bo wtedy włos jest oddzielony od korzenia  i światło go nie zniszczy. Podstawową zaletą tego zabiegu jest fakt, że wiele włosów już nie odrasta po zniszczeniu mieszka włosowego. W większości  przypadków owłosienie zostaje usunięte w 80-85 %. Przez 5 do 10 lat mogą jeszcze pojawić się pojedyncze włoski, dlatego w tym czasie można poddać się zabiegom podtrzymującym. 

Decydując się na zabieg fotodepilacji nie można stosować żadnej innej metody depilacji, która mogłaby naruszyć cebulki włosowe, czyli przede wszystkim wosku, depilatora i metod chemicznych; najlepiej pozostać przy jednorazowej maszynce do golenia.  Przynajmniej miesiąc przed zabiegiem nie powinno się też stosować peelingu.
Mniej znanym zabiegiem nomasvello jest fotoodmładzanie. Jest to nieinwazyjny sposób wyrównania powierzchni skóry, zredukowania zmarszczek i przebarwień. Fotoodmładzanie polega na aplikowaniu impulsów silnego światła na powierzchnie ciała, dzięki czemu przenika w głąb skóry.  Włókna kolagenowe i elastyna zostają w ten sposób odbudowane, a to z kolei pomaga naprawić mikrosieci, z których zbudowana jest tkanka skóry i naskórka. Dzięki zabiegowi fotoodmładzania skóra zostaje zregenerowana od wewnątrz: następuje redukcja bruzd i zmarszczek, zostaje podkreślony owal twarzy, poprawia się napięcie i koloryt skóry, a twarz odzyskuje blask i młody i zdrowy wygląd.  Pełne efekty uzyskuje się po serii kilku zabiegów. 
Co najmniej miesiąc przed planowanym zabiegiem fotoodmładzania nie powinno się narażać skóry na inwazyjne zabiegi upiększające tj. peeling lub rozgrzewające maseczki. Należy tez pamiętać o stosowaniu kremu z filtrem przeciwsłonecznym. 
Niezależnie od wybranej usługi, kosmetyczki zatrudnione w salonach nomasvello przed każdym zabiegiem przeprowadzają wywiad z klientem i testy, które mają ustalić, czy zabieg jest odpowiedni dla danej osoby.  Najważniejszymi przeciwwskazaniami do przeprowadzenia  zabiegów są: ciąża i okres karmienia, schorzenia, w tym nowotwory skórne, osłabiony system odporności, zaburzenia krzepnięcia krwi, uczulenie na słońce, ale też posiadanie makijażu permanentnego i tatuaży. Pozostałe wątpliwości zostaną skonsultowane z kosmetologiem przed wykonaniem zabiegu. 
Od niedawna w salonach nomasvello dostępne są usługi usuwania trądziku i przebarwień, i możliwość fotoodmładzania każdej partii ciała. Niedługo nowe głowice w urządzeniach salonów NMV pozwolą na wykonanie zabiegu fotodepilacji 48 godzin przed i po opalaniu.
Salony nomasvello działają  już na terenie całego kraju, obecnie sieć liczy blisko 100 salonów, na całym świecie jest ich przeszło 1000. Lista salonów jest dostępna na stronie firmy pod adresem: www.nomasvello.pl.

Tagi: fotoodmładzanie, fotodepilacja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *