Artykuły Kobieta Mężczyzna,  Artykuły medyczne

Nowoczesne zabiegi laryngologiczne i okulistyczne w Centrum Medycznym MML

 
 

Najnowocześniejsze, skuteczne i w pełni bezpieczne techniki leczenia. Medycyna na miarę XXI wieku. Od wielu lat Centrum Medyczne MML jest niekwestionowanym liderem wśród placówek specjalizujących się w leczeniu schorzeń laryngologicznych, okulistycznych oraz chirurgii plastycznej twarzy. Dysponuje gabinetami wyposażonymi w światowej klasy aparaturę, dzięki której ma dostęp do najnowszych metod diagnostycznych i leczniczych. Klinika zatrudnia wysokiej klasy ekspertów, którzy stale aktualizują swoją wiedzę w dziedzinach, w których się specjalizują. 
Nowoczesna klinika MML oferuje swoim pacjentom fachową pomoc oraz merytoryczne wsparcie najlepszej kadry lekarskiej. Na osoby z chorymi zatokami,  zaburzeniami snu spowodowanymi chrapaniem i wieloma innymi dolegliwościami czeka najnowocześniejszy sprzęt i doświadczeni specjaliści. Zaawansowane technologicznie zaplecze Centrum Medycznego MML jest gwarancją doskonałej jakości, a przede wszystkim skuteczności i bezpieczeństwa przeprowadzanych zabiegów.
Przychodzi pacjent do lekarza…
Najwyższymi wartościami dla Centrum Medycznego MML są zdrowie i komfort pacjentów. Klinika specjalizuje się przede wszystkim w obszarze laryngologii. Dzięki minimalnej inwazyjności wykonywanych zabiegów, pacjenci MML szybko wracają
do zdrowia i codziennych obowiązków. Nowoczesne, prawie bezkrwawe techniki pozwalają zniwelować  ból i stres związany z operacją.
Podstawą diagnostyki w klinice MML jest szczegółowy wywiad lekarski i konsultacje przedoperacyjne. Ich celem jest dokładne zapoznanie się z problemem pacjenta, tak aby jak najlepiej dobrać odpowiednią dla niego metodę leczenia. Na ocenę stanu zdrowia po zabiegu pozwalają wizyty kontrolne i konsultacje pooperacyjne.
Centrum Leczenia Zatok
Prawie 4,5 miliona Polaków ma chore zatoki. Zdając sobie sprawę z tego, jak poważnym i powszechnym problemem są zapalenia zatok, Klinika MML, jako jedyna w Polsce, stworzyła Centrum Leczenia Zatok. Po szczegółowych konsultacjach przedoperacyjnych pacjentom proponowane są małoinwazyjne i niezwykle skuteczne metody leczenia, w tym:
Technika MIST, czyli Minimalnie Inwazyjna Technika Zatokowa (z ang. Minimally Invasive Sinus Technique). Jest to drugiej generacji zabieg endoskopowe zatok przynosowych typu FESS. Technika, przy minimalnej inwazyjności, pozwala na skuteczne leczenie w obrębie błony śluzowej nosa i zatok. Podczas zabiegu MIST wykorzystywane są najbardziej precyzyjne narzędzia, które w połączeniu z wprawą doskonałych specjalistów pozwalają na osiągnięcie maksymalnych efektów przy minimalnej ingerencji w tkanki. Dzięki zastosowaniu opatrunków żelowych wspomagających gojenie, pacjenci po około 3 dniach mogą wrócić do codziennych obowiązków. Zabieg trwa od 40 do 60 minut.
Z badań klinicznych wynika, że technika MIST, uważana jest za najbardziej skuteczną dla pacjentów cierpiących na przewlekłe choroby zatok. Jeśli nie ma przeciwskazań, właśnie tę metodę najchętniej zalecają specjaliści MML.
Pacjenci z zapaleniem zatok mogą szukać dodatkowych informacji i porad ekspertów na specjalnie stworzonej dla nich stronie internetowej www.chorezatoki.pl.
Zabieg cewnikowania endoskopowego zatok, czyli balonikowanie
Nowoczesna metoda stosowana w USA od 2006 roku. W Centrum Medycznym MML balonikowanie zatok wykonywane jest od 2008 roku. Zabieg polega na wprowadzeniu do naturalnego ujścia zatok specjalnego cewnika z balonikiem, który napełniany jest płynem pod ciśnieniem od kilku do kilkunastu atmosfer. Pozwala to na trwałe i skuteczne, a przede wszystkim małoinwazyjne udrożnienie ujść zablokowanych wcześniej zatok i oczyszczenie ich z zalegającej wydzieliny.
Zabiegi stosowane w korekcji przegrody nosowej
Korekcja skrzywionej przegrody nosowej nie musi oznaczać inwazyjnej i krwawej operacji. W Centrum Medycznym MML dostępne są nowoczesne zabiegi, minimalnie ingerujące w strukturę tkanek.
Jak podkreśla dr n. med. Michał Michalik, najważniejsza w korekcji przegrody nosowej jest odpowiednia diagnostyka. Deformacje przegrody nosowej można wykryć za pomocą wziernika (rynoskopia) lub endoskopu (endoskopia). W klinice MML decyzje o doborze właściwej metody leczenia podejmowane są również na podstawie szczegółowych wyników trójwymiarowej tomografii komputerowej (CT 3D).  Ta technika diagnostyczna pozwala na dokładne obejrzenie dróg oddechowych pacjenta, jego struktur kostnych oraz tkanek miękkich. Badanie trwa zaledwie 9 sekund i jest całkowicie bezpieczne. Dodatkowym postępowaniem diagnostycznym, sprawdzającym drożność nosa jest rynomanometria, polegająca na pomiarze różnicy ciśnień powietrza pomiędzy tylną a przednią częścią nosa, dzięki czujnikom przyłożonym do otworów nosowych.
Najczęściej stosowaną w MML endoskopową metodą korekcji skrzywionej przegrody i małżowin nosowych jest septokonchoplastyka. Dzięki minimalnej inwazyjności i zastosowaniu nowoczesnych, rozpuszczalnych opatrunków żelowych tzw. spongostanów, zabieg pozwala pacjentom na bardzo szybki powrót do codziennych obowiązków. 
Spokojnej nocy, czyli Snoring Center
Według statystyk, aż 13 milionów Polaków chrapie. Ta przypadłość dwa razy częściej dotyka mężczyzn, niż kobiety. Chrapanie to niepokojący objaw i nie należy go lekceważyć. Kiedy wiąże się z  bezdechami śródsennymi, bywa niebezpieczne dla zdrowia i życia.
Centrum Medyczne MML oferuje pacjentom najskuteczniejsze metody leczenia chrapania. Klinika MML zapewnia interdyscyplinarną współpracę lekarzy podczas diagnozowania problemu i przy doborze skutecznych metod leczenia.
Najnowszą technologią małoinwazyjnego leczenia chrapania stosowaną w MML jest metoda koblacji, czyli kontrolowana termicznie plastyka tkanek podniebienia. Metoda ta daje skuteczność sięgającą ponad 90% i od lat jest stosowana w CM MML.
Zdrowy wzrok
Klinika MML posiada w swojej ofercie również konsultacje, a także nowoczesne i małoinwazyjne zabiegi okulistyczne. Zaawansowana diagnostyka oka najczęściej wykonywana jest za pomocą  biomikroskopu, dzięki któremu lekarz może dokładnie obejrzeć wnętrze oka pacjenta i zlokalizować miejsca, w których występują problemy.
Centrum Medyczne MML wyspecjalizowało się w nowoczesnych, interdyscyplinarnych zabiegach udrażniających kanaliki łzowe. Jednym z najnowocześniejszych zabiegów okulistycznym, stosowanym w CM MML jest wykonywana za pomocą endoskopu i lasera przezkanalikowa laserowa dakrocystorhinostomia (LDCR). W niedrożności pozapalnej kanalików łzowych, Klinika MML stosuje również bezbolesny i małoinwazyjny zabieg, jakim jest kanalikulotomia.
Pacjenci, których oczy nadmiernie łzawią, mogą poddać się zabiegowi Lazy-T, który pozwala na przywrócenie prawidłowego położenia punktu łzowego i powieki.  Metoda Lazy-T szybko i skutecznie uwolni ich od uporczywego problemu.
Każdemu według potrzeb
Centrum Medyczne MML oferuje jedyne w swoim rodzaju zabiegi. Dostosowując się do rosnących potrzeb pacjentów, klinika wprowadza kolejne rozwiązania i metody leczenia, pozwalające pacjentom na szybki powrót do zdrowia.
Osobom cierpiącym na zaburzenia równowagi, Centrum Medyczne MML poleca diagnostykę videonystagmografem (VNG). Jest to stosowana w laryngologii i otoneurologii metoda diagnostyczna, polegającą na obserwacji przy pomocy czułej, działającej na podczerwień kamery video ruchów gałek ocznych i ich analizie przy pomocy specjalnego programu komputerowego. Badanie jest wyjątkowo precyzyjne i jest prawdziwym przełomem w otoneurologii.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *