Artykuły medyczne,  Artykuły zdrowie

OCHRONNE SZTYFTY IWOSTIN SOLECRIN SPECJALISTYCZNA OCHRONA PRZECIWSŁONECZNA

 

Laboratorium Iwostin wzbogaciło przeciwsłoneczną linię dla skóry wrażliwej Iwostin Solecrin o dwa nowe, specjalistyczne preparaty – Kryjący sztyft ochronny do miejsc wrażliwych SPF 50+ Iwostin Solecrin oraz Ochronny sztyft do ust SPF 50 Iwostin Solecrin. Preparaty zapewniają wysoką ochronę miejsc szczególnie wrażliwych na promieniowanie UV takich jak nos, uszy, czoło, usta, a także istniejących na skórze zmian barwnikowych i blizn. Wzmacniają naturalny system obrony przeciwsłonecznej skóry, chronią DNA komórek skóry oraz zapewniają ochronę przed działaniem wolnych rodników. Uzupełniają lipidy w naskórku, nawilżają i odżywiają.

O szkodliwym wpływie promieniowania słonecznego na skórę wiemy coraz więcej, a mimo to  wciąż chętnie korzystamy
z kąpieli słonecznych. W dodatku często rezygnujemy z preparatów ochronnych, lekceważąc ostrzeżenia dermatologów.  Ekspozycja niechronionej skóry na słońce może spowodować oparzenia słoneczne. Rumień pojawia się w ciągu 0,5-8 godzin i osiąga maksimum po 12-24 godzinach. Następstwem oparzenia mogą być trwałe zmiany barwnikowe, takie jak piegi, melasma, przebarwienia pozapalne, znamiona. Do powstania zmian posłonecznych wystarczą nawet krótkotrwałe, ale częste ekspozycje na promieniowanie ultrafioletowe. Już niewielkie dawki UVA powodują pogrubienie warstwy rogowej i całego naskórka oraz degenerację włókien kolagenu i elastyny. Aby zapobiec nasileniu lub ponownemu pojawieniu się zmian posłonecznych, miejsca w których występują, należy chronić preparatami o bardzo wysokim poziomie protekcji przeciwsłonecznej. Szczególnej ochrony wymagają znamiona barwnikowe i przebarwienia, ponieważ ich długotrwała ekspozycja na promieniowanie UV jest jedną z przyczyn tworzenia się komórek nowotworowych.
Wysokiej ochrony przeciwsłonecznej wymagają również blizny: nowe i potrądzikowe. Tkanka bliznowata nie opala się w taki sposób jak zdrowa skóra, ma inną strukturę i kolor.  W przypadku blizn nowopowstałych proces gojenia trwa do 12 miesięcy. Następuje wtedy odnowa włókien kolagenowych. Ekspozycja blizn na promieniowanie UV zakłóca proces  prawidłowego gojenia. Natomiast opalanie blizn potrądzikowych może spowodować przebarwienia w ich obrębie, ponieważ  skóra w tym miejscu jest szczególnie wrażliwa.
Promieniowanie UV może doprowadzić również do miejscowego obniżenia odporności organizmu, a w efekcie do uaktywnienia się wirusa opryszczki zwykłej – herpes simplex. Wirus powoduje powstanie bolesnych pęcherzyków uformowanych w skupiska, na granicy błony śluzowej jamy ustnej i warg. Dlatego ważna jest także aplikacja preparatów z wysoką ochroną przeciwsłoneczną na powierzchnię ust i powtarzanie tej czynności podczas ekspozycji twarzy na słońce.

Specjaliści z Laboratorium Iwostin we współpracy z dermatologami opracowali dwa specjalistyczne preparaty Kryjący sztyft ochronny do miejsc wrażliwych SPF 50+ Iwostin Solecrin oraz Ochronny sztyft do ust SPF 50 Iwostin Solecrin. Nowe sztyfty zawierają kompozycję filtrów mineralnych i organicznych oraz innowacyjny filtr immunologiczny Antileukine 6®. Dzięki połączeniu starannie dobranych substancji preparaty doskonale chronią miejsca szczególnie wrażliwe na promieniowanie UV.

Kryjący sztyft ochronny do miejsc wrażliwych SPF 50+ Iwostin Solecrin
Wskazania: Bardzo wysoka ochrona przeciwsłoneczna miejsc szczególnie narażonych na działanie promieni słonecznych lub wyjątkowo wrażliwych, takich jak: nos, uszy, czoło, miejsca ze zmianami barwnikowymi (melasmą, przebarwieniami pozapalnymi, piegami, znamionami), bliznami. Zapobieganie przenikania promieni UV do skóry, zmniejszanie ryzyka powstawania fotodermatoz, opryszczki czy wyprysku słonecznego.
Właściwości: 
* Chroni przed promieniowaniem UVA i UVB
* Chroni skórę od wewnątrz i wzmacnia naturalny system obrony przeciwsłonecznej
* Chroni DNA komórek skóry
* Chroni przed działaniem wolnych rodników
* Uzupełnia lipidy w naskórku
* Głęboko odżywia
* Wodoodporny
* Wygodny w aplikacji
* Posiada lekkie, cieliste zabarwienie
Substancje aktywne: Antileukine 6®, Parsol® 1789,  Dwutlenek tytanu, Witamina E, Masło shea
Pojemność: 9,5 g, cena: 33 zł
Sposób użycia: Należy nakładać na skórę co najmniej 15 minut przed ekspozycją na słońce i powtarzać aplikację w przypadku starcia preparatu z powierzchni skóry.

Ochronny sztyft do ust SPF 50 Iwostin Solecrin
Wskazania: Wysoka ochrona przeciwsłoneczna dla wrażliwej i alergicznej skóry ust. Zapobieganie przenikania promieni UV do skóry, zmniejszanie ryzyka powstawania fotodermatoz, opryszczki czy wyprysku słonecznego. Zapobieganie przenikania promieni UV do skóry, zmniejszanie ryzyka powstawania fotodermatoz, opryszczki czy wyprysku słonecznego.
Właściwości:
* Chroni przed promieniowaniem UVA i UVB
* Chroni skórę od wewnątrz i wzmacnia naturalny system obrony przeciwsłonecznej
* Chroni DNA komórek skóry
* Chroni przed działaniem wolnych rodników
* Uzupełnia lipidy w naskórku
* Odżywia skórę ust, zapobiega wysuszeniu
   * Wodoodporny
Substancje aktywne: Antileukine 6®, Parsol® 1789, Dwutlenek tytanu, Olej macadamia, Witamina E
Pojemność: 4,2 g, cena: 27 zł
Sposób użycia: Należy nakładać na usta co najmniej 15 minut przed ekspozycją na słońce.

Substancje aktywne w sztyftach Iwostin Solecrin

Antileukine 6®
Opatentowany filtr immunologiczny nowej generacji. Chroni skórę od wewnątrz, wzmacniając naturalny system obrony przeciwsłonecznej. Zmniejsza stan zapalny skóry, redukuje o ponad 40% ilość uszkodzonych komórek, chroniąc przed zmianami w DNA, fotostarzeniem oraz oparzeniami. Łagodzi i zmniejsza stany zapalne wywołane poparzeniem skóry oraz zabezpiecza przed fotouczuleniami.
Tinosorb® S
Nowoczesny filtr organiczny o szerokim spektrum protekcji. Skutecznie chroni przed promieniowaniem UVA i UVB – absorbuje je i przekształca w nieszkodliwą energię cieplną. Działa synergicznie z innymi filtrami chroniącymi przed UVB.  Wykazuje wysoką fotostabilność. Jest wodoodporny i hypoalergiczny.

Parsol® 1789 (Avobenzone)
Jeden z najbardziej skutecznych filtrów organicznych chroniących przed promieniowaniem UVA. Absorbuje promieniowanie ultrafioletowe. Jego pełną fotostabilność zapewnia obecność filtra Tinosorb M. Hypoalergiczny, nie wywołuje działania drażniącego.

Dwutlenek tytanu
Bezpieczny filtr fizyczny zawierający dwutlenek tytanu w postaci zawiesiny mikrokryształów zamkniętych w hydrofobowych otoczkach. Wykazuje wysoki stopień ochrony przed promieniowaniem UVB oraz w znaczny sposób osłabia działanie promieniowania UVA. Jest całkowicie przezroczysty i nie pozostawia na skórze białego osadu.

Witamina E 
Współdziałając z Antileukine 6®, hamuje procesy fotostarzenia się skóry oraz poprawia miękkość i elastyczność naskórka. Poprawia mikrocyrkulację w naczyniach włosowatych i wbudowuje się w struktury cementu międzykomórkowego. Ma działanie fotoprotekcyjne i przeciwzapalne. Regeneruje barierę lipidową. Łatwo wbudowuje się w struktury błony komórkowej i lipidów cementu międzykomórkowego naskórka, pełniąc role naturalnego czynnika przeciwrodnikowego.

Masło shea
Uzyskiwane jest z nasion afrykańskiego drzewa masłowego Magnifolia. Skutecznie chroni przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. Wzmacnia cement międzykomórkowy oraz płaszcz hydrolipidowy skóry. Pochłania promieniowanie UV i zapobiega powstawaniu rumienia słonecznego a także opóźnia procesy starzenia się skóry. Wykazuje działanie zabliźniające, łagodzi podrażnienia i przywraca elastyczność naskórka.

Olej macadamia
Olej roślinny, otrzymywany z orzechów Macadamia ternifolia pochodzących z Australii. Doskonale natłuszcza, zmiękcza i uelastycznia skórę. Łagodzi podrażnienia i wygładza szorstką, nadmiernie wysuszoną skórę. Dostarcza niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe (NNKT) i fosfolipidy.

Woda termalna z Iwonicza Zdroju
Koi i łagodzi podrażnienia.

DERMOKOSMETYKI NA BAZIE WODY TERMALNEJ Z IWONICZA-ZDROJU

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *