Wiadomości medyczne

Jakie oczekiwania może spełnić aparat słuchowy?

Aparat słuchowy to bardzo osobiste urządzenie, które musi być idealnie dopasowane zarówno do wymogów zdrowotnych, jak i osobistych preferencji pacjenta. Nowoczesne urządzenia tego typu spełniają nawet najbardziej śmiałe oczekiwania.

Innowacyjna technologia, wykorzystywana w aparatach słuchowych nowej generacji, zapewnia największą jakość przetwarzania dźwięku oraz możliwość zainstalowania różnych funkcji dodatkowych, np. programów specjalistycznych, które gwarantują najwyższy komfort użytkowania aparatu we wszelkich okolicznościach.

Wygoda każdego dnia

Wysoki komfort użytkowania aparatu słuchowego zapewniają takie aplikacje, jak: cyfrowe systemy przetwarzania sygnału (np. ChannelFree™ marki Bernafon), systemy redukcji sygnałów transjentowych i sprzężonych, dzięki którym nigdy nie dowiesz się, czym są przykre piski występujące w aparatach analogowych, obsługa Bluetooth®, programy dedykowane określonej grupie użytkowników czy adaptacyjna kierunkowość, dzięki której możliwe jest zachowanie naturalnych zdolności słuchu do słyszenia przestrzennego i selektywnego oraz duża rozdzielczość. Technologii Bluetooth® umożliwia bezprzewodowe połączenie aparatu słuchowego z telefonem komórkowym, komputerem, odtwarzaczem mp3, a nawet z telefonem stacjonarnym – dzięki specjalnemu adapterowi telefonicznemu. Bluetooth® pozwala także na sterowanie aparatem słuchowym poprzez aplikację na smartfon SoundGate App czy nowoczesne piloty. Programy specjalistyczne, jak „Muzyka na żywo” i „Kino”, dostępne w aparatach Bernafon, gwarantują właściwy odbiór dźwięków muzycznych – na żywo oraz z małego i dużego ekranu, z kolei aplikacja „Komfort w samolocie” dedykowana jest pacjentom często podróżującym liniami lotniczymi – eliminuje ona dźwięki niepożądane, które mogłyby się pojawić na skutek zmian w środowisku akustycznym, zachodzących podczas lotu. Ponadto cyfrowy aparat słuchowy jest bezobsługowy – dzięki technologii Audio Efficiency™ 1.0 marki Bernafon całkowicie automatycznie przystosowuje się do zmiennych warunków akustycznych.

Dyskrecja i estetyka

Nowoczesny aparat słuchowy jest niewielkich rozmiarów, co gwarantuje pełną dyskrecję, a szeroka gama kolorystyczna obudów tego typu urządzeń sprawia, że możesz wybrać taki aparat, który całkowicie zleje się z Twoją skórą bądź też taki, który zdecydowanym kolorem lub oryginalnym wzorem podkreśli Twoją osobowość. Najmniejsze i całkowicie niewidoczne są aparaty słuchowe wewnątrzkanałowe, które umieszcza się w kanale słuchowym. Aparaty wewnątrzuszne wypełniają małżowinę uszną, z kolei modele zauszne noszone są za uchem. W każdym przypadku możemy liczyć na małe rozmiary i duży wybór kolorów oraz ciekawe wzornictwo.

Całkowita swoboda

Korzystając z cyfrowego aparatu słuchowego, nie musisz rezygnować z aktywnego życia czy też wybierać pomiędzy rekreacją a dobrym słyszeniem. Wybierając idealne rozwiązanie dla siebie, możesz zdecydować się na aparat wodoodporny lub ze zwiększoną wytrzymałością na wstrząsy. Są to także dobre rozwiązania dla dzieci, których nie musisz w żaden sposób ograniczać ze względu na niedosłuch.

Aparat słuchowy – jak widać – jest w stanie spełnić nawet wyrafinowane oczekiwania swoich użytkowników. Artykuł nie wyczerpuje wszystkich możliwości aparatów słuchowych nowej generacji, jeśli chcesz wiedzieć więcej – poczytaj porady ekspertów na uznanym przez specjalistów portalu ŚwiatSłuchu24.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *