Artykuły medyczne,  Artykuły zdrowie

Oddziaływanie bezpośrednio na skórę właściwą

Walka ze starzeniem to obecnie jeden z najszerszych frontów w walce o dobre i zdrowe życie. Jest to uwarunkowane kulturowo, ponieważ zdrowie i witalność kojarzymy z młodym wyglądem, a wygląd starszy automatycznie plasuje nas na bocznym torze życia. Nie są to oczywiście mechanizmy całkowicie automatyczne czy wyjątkowo drastyczne, ale pomarszczona skóra, szczególnie dotknięta cellulitem, jest w pierwszej kolejności dla kobiet powodem złego samopoczucia, nieraz nawet źródłem fałszywego wrażenia odrzucenia.

 

Typowe terapie stosowane w walce z tym zjawiskiem dzielą się zazwyczaj na dwie grupy. Pierwsza z nich oddziałuje na samą skórę. Może to być peeling, w ramach którego zrogowaciały naskórek jest usuwany i jego nowe warstwy są pobudzane do wzrostu. Drugie podejście oparte jest o farmakoterapię, w ramach której podaje się doustnie różne substancje, najczęściej suplementy diety, których zadaniem jest pobudzanie organizmu do lepszej pracy i tym samym uzyskiwanie jego lepszej kondycji w ujęciu holistycznym.

 

Znacznie skuteczniejsze okazuje się jednak działanie, którego nakierowane jest na samą istotę problemu, czyli skórę właściwą. Przypomnijmy, że w największym skrócie, nasza skóra składa się ze skóry właściwej, żywej tkanki produkowanej warstwa po warstwie, która przechodzi z czasem w warstwę drugą – naskórek. Naskórkiem określamy martwą warstwę skóry, która bezpośrednio broni nas przed czynnikami zewnętrznymi.

 

Sposobem oddziaływania na skórę właściwą jest mezoterapia warszawa, którą można wykonać chociażby w gabinecie Dermeticus. Wizytę można umówić dzięki wskazówkom zamieszczonym na witrynie dermeticus.eu. Określenie mezoterapia, w wolnym tłumaczeniu „terapia środkowa”, bierze się stąd, że nie celuje się ani w warstwę zewnętrzną skóry, ani w organizm pod nią schowany, jak w metodach klasycznych.

 

W mezoterapii dostarcza się substancji odżywczych i stymulujących bezpośrednio do skóry właściwej. Robi się to inwazyjnie, poprzez nakłucie skóry i wstrzyknięcie w wybrane miejsce dawki leku, albo poprzez metody nieinwazyjne, w ramach których podnosi się na jeden z kilku dostępnych sposobów zdolność skóry do wchłaniania preparatu nanoszonego bezpośrednio na nią. Niezależnie od podejścia, dobrze wykonany zabieg jest bardzo skuteczny, ponieważ naprawia to, co tak naprawdę źle funkcjonuje. Jedna seria zabiegów, pod warunkiem stosowania odpowiedniego podtrzymywania, jest skuteczna przez okres do trzech lat.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *