Stomatologia

Odwiedzaj dentystę regularnie!

Wiele osób nie lubi chodzić do dentysty. Dentysta to w zasadzie ostateczność- część osób nawet, jeżeli odczuwa ból zęba, wstrzymuje się z umówieniem wizyty przez pewien czas, licząc przy tym, że ból w jakiś sposób minie.

Niestety takie zachowania sprawiają, że tylko pogarsza się sprawę. Leczenie może być przez to nie dość, że bardziej bolesne, to jeszcze bardziej skomplikowane. Na taki stan rzeczy wpływa nieodpowiednia higiena jamy ustnej. Często bywa tak, że ludzie nie wiedzą jak pielęgnować zęby. Wydaje im się, że ich sposób czyszczenia czy stosowania innych preparatów do zębów jest prawidłowy. W rzeczywistości jednak może to pozostawiać wiele do życzenia. Winą za to obarczyć należy zły system informacji o dbałości o zęby. Jedno jest jednak pewne- niezależnie od tego jak by się o zęby nie dbało, nic nie zastąpi regularnych wizyt. Nawet jeżeli dbamy prawidłowo o zęby, coś może umknąć naszej uwadze. Próchnica także może pojawić się niespodziewanie. Stomatolog, który regularnie ma kontakt z pacjentem może zauważyć pewne prawidłowości i pokazać jak uniknąć złych skutków. Jednak to nie jedyne, co dają regularne wizyty.

Przegląd sposobem na zdrowy uśmiech

Przeglądy to zabiegi, które wykonuje masa ludzi. Zazwyczaj te osoby mogą pochwalić się ładnymi i zadbanymi zębami. Wynika to z tego, że zależy im na swojej jamie ustnej, dlatego nie zaniedbują podstawowych obowiązków związanych z jej higieną. Przeglądy odbywające się co pół roku bardzo dobrze wpływają na monitorowanie stanu zdrowia zębów. Jeżeli wszystko jest dobrze, dentysta jedynie spojrzy na zęby i powie, że wszystko jest w najlepszym porządku. Jeżeli zauważy zaczątki jakiejś choroby, wskaże co należy zrobić i kiedy należy się do niego udać. Wcześniej wykryta próchnica oznacza szybsze leczenie i mniejsze koszty. Sprawia też, że w rezultacie pacjent nie będzie odczuwał przy leczeniu żadnego bólu.

Kiedy jest już za późno

Nawet najlepsza przychodnia stomatologiczna nie zdziała cudów, jeżeli pacjent przyjdzie z zębem bardzo zaatakowanym przez próchnicę. W takich wypadkach leczenie może być agresywne. Kiedy jest już za późno, może okazać się, że konieczne jest leczenie kanałowe. W skrajnych wypadkach trzeba będzie wyrwać zęba. Chyba nikt nie chce mieć do czynienia z takimi wypadkami, dlatego zdecydowanie lepiej jest kontrolować stan swoich zębów regularnie. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *