Artykuły Kobieta Mężczyzna,  Ciąża

Odzież ochronna w gabinecie ginekologicznym

Wizyta u ginekologa jest krępująca dla wielu kobiet. Wstydzimy się mówić o intymnych sprawach, a myśl o badaniu wpędza nas w zakłopotanie. Rozebranie się u ginekologa, mimo że jest to lekarz, jest bardzo niezręczną sytuacją. Współcześnie jednak gabinety lekarskie, w celu zapewnienia poczucia komfortu swoim pacjentkom, wyposażone są w odzież ochronną. Kobiety mogą przebrać się w nią na czas badania, które z pewnością stanie się mniej krępujące.

Czym jest odzież ochronna?

Odzież ochronna przeznaczona dla pacjentów jest coraz częściej spotykana w różnych gabinetach lekarskich. Ma ona na celu zapewnienie jak najwyższych standardów świadczonych usług oraz podstawowych zasad higieny. Poza tym pozwala, aby pacjent czuł się komfortowo i nie był skrępowany podczas badań. Ofertę odzieży ochronnej znajdziemy na stronie sklepu internetowego solomedica.pl.

Kobiecy dylemat – jak ubrać się do ginekologa?

Wiele kobiet ma problem z tym, jaki strój będzie odpowiedni podczas wizyty u ginekologa. Każda z nas chce w jak najmniejszym stopniu czuć się wówczas skrępowana. Najlepiej założyć strój dwuczęściowy. Spódnica sprawi, że rozbieranie się przebiegnie sprawnie. Długa koszulka albo tunika również są wygodnym rozwiązaniem, ponieważ lekarz zapewne będzie chciał zbadać nasze piersi. Odpowiednio dobrany strój daje poczucie większej intymności oraz zręczne przygotowanie się do badania.

Najlepiej, gdy w gabinecie ginekologicznym mamy do dyspozycji jednorazowe spódnice i kapcie. Taka odzież ochronna w dużej mierze rozwiązuje nasz problem.

Spódniczka ginekologiczna

Spódniczka ginekologiczna wykonana jest z flizeliny, na gumce w rozmiarze uniwersalnym. Jej założenie zaleca się pacjentkom podczas badania ginekologicznego. Występuje w dwóch kolorach niebieskim i zielonym. Jest to produkt jednokrotnego użycia. Największą zaletą spódniczki ginekologicznej jest zapewnienie ogromnego poczucia komfortu podczas badania.

Kapcie z fizeliny

Kapcie ginekologiczne z flizeliny występują w rozmiarze uniwersalnym. Obuwie to ma zakryte palce. Zastosowanie znajduje w każdym gabinecie ginekologicznym. Kapcie pakowane są po 50 par w worku foliowym z jednego rodzaju. Wykonuje się je w 100 % z włókniny; występują w dwóch wersjach białe z białym obszyciem lub białe z żółtym obszyciem. Są produktem jednorazowym. Zapewniają pacjentkom komfort podczas badania ginekologicznego i ponadto bardzo wygodne. Nie musimy już martwić się o zimną podłogę w gabinecie, w takich kapciach nasze stopy na pewno nie zmarzną.

Gabinety ginekologiczne wyposażone w odzież ochronną są zdecydowanie bardziej przyjazne pacjentkom. Kiedy kobieta wie, że zawsze będzie czekał na nią zestaw ubrań jednorazowych, jej poczucie komfortu się zwiększa. Idziemy na badanie spokojniejsze i, co ważne, mniej skrępowane.

Ofertę odzieży ochronnej znajdziemy na stronie sklepu internetowego solomedica.pl.

2 komentarze

 • Izka

  Właśnie szykuję się na pierwszą wizytę u ginekologa. Jest to niezwykle stresujące dla mnie. Kwestia stroju była jedną wielką niewiadomą. Dzięki temu wpisowi mogę wyobrazić sobie mniej więcej jak to wygląda i na co powinnam być gotowa.
  Na pewno uzbroję się w bieliznę ochronną, będzie ona na pewno przydatna tym bardziej w czasach epidemii. Często nie wiemy, kto przed nami korzystał z gabinetów lekarskich oraz jak lekarze podchodzą do dezynfekcji. Chciałabym wierzyć, że robią to rzetelnie jednak niektórzy wydają się mieć zupełnie olewawcze podejście.
  Jeżeli same o to nie zadbamy nikt za nas tego nie zrobi właściwie.

  • agnieszka

   Nie musisz się sama uzbrajac.spodniczki i kapcie sa dostępne u ginekologa.a ja jednak wolę swoje skarpetki i spódniczke. dzisiaj byłam i nie ubrałam tych jednorazowych.lekarz nic nie powiedział i było ok.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *