Wiadomości medyczne

Okulary fotochromowe dla lepszego komfortu widzenia

Young girl with cup and notebook computer sitting at table and working. Self business.Nie musisz mieć już ze sobą dwóch par okularów w zależności od pogody. Wybierz najlepsze okulary, które łączą cechy korekcyjne i przeciwsłoneczne. Komfort widzenia w każdej sytuacji – teraz jest już to możliwe.

 

Okulary, a zmienne światło dzienne

W słoneczne dni nie chcesz wychodzić bez okularów przeciwsłonecznych, ponieważ światło jest zbyt rażące? Jednak kiedy niebo się zachmurzy okulary są zbyt ciemne i musisz je zmienić na zwykłe? Jest to problem, z którym zmaga się wiele osób potrzebujących korekcji widzenia. Podczas codziennych czynności mogą odczuwać znaczny dyskomfort. Być zmuszonym do noszenia ze sobą dwóch par okularów i zmieniania ich w zależności od nasłonecznienia nie jest niczym przyjemnym. Na szczęście istnieją rozwiązania, dzięki którym można zapomnieć o tej niewygodzie. Jakie?

Jak działają okulary fotochromowe?

W związku z tym, że intensywność światła słonecznego jest zmienna, stworzono specjalne okulary fotochromowe. Mówiąc w skrócie, te nowoczesne okulary zmieniają swój odcień w zależności od tego, ile światła na nie pada. W ten sposób automatycznie się rozjaśniają lub zaciemniają łącząc zalety okularów korekcyjnych z okularami przeciwsłonecznymi.

Jak to możliwe, że okulary zawsze osiągają idealne zabarwienie, dostosowane do panujących warunków? Działanie zawdzięczają procesom chemicznym. Soczewki są wyposażone w molekuły, które reagują na promieniowanie UV. Im więcej światła na nie oddziałuje, tym bardziej powoduje zmianę ich struktury. W ten sposób pochłaniają promieniowanie UV jednocześnie zaciemniając powierzchnię okularów.

Doskonałe widzenie, uniwersalność i wygoda w jednym

Zastosowanie tej nowoczesnej technologii sprawiło, że oferowane przez nas progresy zapewniają jeszcze większy komfort widzenia. Po pierwsze, zapewniają odpowiednią ostrość widzenia na każdą odległość. Po drugie, chronią przed rażącym światłem oraz szkodliwym promieniowaniem UV. Z tego powodu wykonywanie dowolnej czynności na świeżym powietrzu nie będzie już utrudnione poprzez ciągłe zmienianie okularów. Wykonuj już każdą czynność lepiej bez rażącego światła słonecznego.

Jeśli zadajesz sobie pytanie jakie okulary wybrać, warto dobrze się zastanowić, czego od nich oczekujesz. Szkła progresywne fotochromowe oferowane przez JZO, pozwolą Ci widzieć jeszcze lepiej i wyraźniej niezależnie od pogody. Nie pozwól, żeby coś Cię ograniczało i ciesz się pełnym komfortem widzenia.

Więcej informacji znajdziesz na www.zobacztozjzo.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *