Artykuły medyczne

Okulistyka – kliniki okulistyczne

Nowoczesne leczenie wad oczu? Tak, to możliwe. Nowoczesna okulistyka pozwala zapomnieć o okularach.

Okulistyka – dziedzina medycyny zajmująca się budową, czynnościami, rozpoznawaniem schorzeń i leczeniem oczu. Okulistyka jako dziedzina naukowa uczyniła ogromne postępy w ostatnich dwudziestu latach. Te postępy to przede wszystkim zmiany w wielu technikach operacyjnych.

Przykładowo, obecnie operacje zaćmy wykonywane są w warunkach ambulatoryjnych, a to oznacza, że pacjent tuż po zabiegu jest całkowicie sprawny i samodzielny, nie ma potrzeby, aby pozostawał w szpitalu. A jeszcze tak niedawno wykonywane były duże rozcięcia gałki ocznej. Wymagało to warunków szpitalnych i kilkudniowego unieruchomienia pacjenta.

Szczególną rolę we współczesnej okulistyce odgrywają lasery.

Przykładem nowatorskiego podejścia do korekcji wad wzroku jest metoda laserowej korekcji wad. Dzięki niej można skorygować najczęściej występujące wady wzroku: krótkowzroczność, nadwzroczność i astygmatyzm. Metoda ta jest coraz bardziej popularna wśród społeczeństwa, a to dlatego, iż większość osób nie lubi okularów. Przeszkadzają one w uprawianiu sportów, tłuką się, a zimą zaparowują, kiedy wchodzimy do ciepłych pomieszczeń. Także soczewki kontaktowe choć podnoszą komfort widzenia nie spełniają wszystkich marzeń o ostrym widzeniu świata.

 

Serwis eklinki.pl przedstawia nowoczesne kliniki okulistyczne, które wprowadziły zmiany z zakresu nowoczesnej chirurgii okulistycznej.

Nowoczesna okulistyka w nowoczesnych klinikach okulistycznych – zapraszamy.

M-S-M

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *