Artykuły Kobieta Mężczyzna,  Artykuły medyczne,  Artykuły zdrowie

Operacje plastyczne co mówią o nich Polki i Brytyjki

W walce z nadwagą Brytyjki polegają na chirurgach plastycznych.  Polki stawiają przede wszystkim na dietę i ćwiczenia.

To kwestia różnic w zamożności społeczeństwa – komentuje dr n. med. Piotr Osuch, Konsultant Chirurgii Plastycznej w Szpitalu Klinicznym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
 
Warszawa, 7 kwietnia 2010 – Z badania przeprowadzonego przez The Good Surgeon Guide, brytyjskiego portalu śledzącego trendy w chirurgii plastycznej, wynika, że aż 56% Brytyjek mających problemy z nadwagą, wybrałoby zabiegi chirurgiczne modelujące sylwetkę zamiast diety lub ćwiczeń w klubie fitness.
 
Badanie przeprowadzono na próbie 1305 osób, którym dano do wyboru kilka możliwości – liposukcję, dietę czy gimnastykę. Aż 78% kobiet wskazało, że zdecydowałoby się na zabieg chirurgiczny, bo daje on natychmiastowy i widoczny efekt. W rankingu najpopularniejszych zabiegów króluje zabieg chirurgicznego odessania tłuszczu (liposukcja), na który wskazało aż 34% ankietowanych.
W następnej kolejności panie wybrały chirurgiczny zabieg zmniejszenia żołądka (26% głosów). Według respondentek ostatnim sposobem na skuteczne odchudzanie jest… dieta. Kobietom trudniej niż mężczyznom zrezygnować z wysokokalorycznych ulubionych przekąsek. Aż 61% z nich stwierdziło, że jedzenie jest dla nich źródłem przyjemności.
 
Zupełnie inaczej do tematu odchudzania podchodzą Polki. Z ostatniego badania CBOS wynika, że 67% dorosłych Polaków chciałoby schudnąć, natomiast Polskie Towarzystwo Badań nad Otyłością (PTBO) alarmuje, że nadwaga i otyłość w Polsce dotyczy już ponad połowy kobiet (50,3%) i
61,6% mężczyzn. Jednak Polki najbardziej ufają dietom. Według badania TNS OBOP „Polacy na diecie” Polki do walki ze zbędnymi kilogramami wykorzystują rozmaite diety (82% badanych ogranicza jedzenie), a ponad jedna trzecia (36%) stawia na ruch. PTBO dodaje, że doświadczenia z zabiegami chirurgicznymi ma jedynie 1% Polek.
 
„Odmienne podejście do odchudzania Polek i Brytyjek wynika głównie z faktu większej zamożności zachodnich społeczeństw i większej dostępności usług chirurgów plastycznych. W Polsce zabiegi z obszaru chirurgii plastycznej nie są powszechnie dostępne ze względu na dość wysokie ceny i małą ilość specjalistów (ok. 120 chirurgów plastycznych w całym kraju). Jednym z najpopularniejszych zabiegów wykonywanych u osób z nadwagą jest u nas odsysanie tkanki tłuszczowej. Jednak trzeba pamiętać, że nie jest to sposób redukcji wagi, tylko metoda modelowania sylwetki. Pacjenci zakwalifikowani do tego typu zabiegu zwykle mają za sobą kilka miesięcy regularnych ćwiczeń fizycznych i stosowania rozmaitych diet, które nie przyniosły spodziewanego efektu. Polacy coraz częściej decydują się też na zabieg usunięcia nadmiaru skóry, który pojawił się po schudnięciu lub urodzeniu dziecka. Nadmiaru skóry trudno pozbyć się stosując kosmetyki czy masaże. Najlepszy i długotrwały efekt przynosi jednak ingerencja chirurga plastycznego” – komentuje dr n. med. Piotr Osuch, Konsultant Chirurgii Plastycznej w Szpitalu Klinicznym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Kontakt/ dodatkowe informacje
Dr n. med. Piotr Osuch
Tel. 0501 093 653

Źródło: PR

 


kliniki chirurgii plastycznej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *