Artykuły medyczne,  Artykuły zdrowie

Piękny uśmiech

Piękny, idealnie równy i śnieżnobiały uśmiech jest marzeniem większości z nas. Chcemy, aby był on naszą ozdobą i powodem do dumy. Jednak większość z nas boryka się z mniejszymi bądź większymi problemami z uzębieniem.

Próchnica, drobne ubytki, kamień nazębny mogą zdarzyć się każdemu. Nie oznacza to jednak jeszcze tragedii. Współczesna stomatologia daje nam ogromne możliwości. Idealny uśmiech może mieć praktycznie każdy z nas. Podstawą jest jednak odpowiednia pielęgnacja. Pomocą zaś mogą okazać się nowoczesne zabiegi.

Diagnostyka to podstawa
Stare powiedzenie, mówi, że „lepiej zapobiegać niż leczyć”. I prawda ta działa również w przypadku zębów. Warto więc przede wszystkim postawić na odpowiednią pielęgnację. Szczotkowanie zębów po każdym posiłku, używanie nici dentystycznych oraz regularne wizyty kontrolne u dentysty powinny stać się dla nas normą. Jednak wiele osób uważa, że gabinet stomatologiczny należy odwiedzać jedynie wtedy, gdy rzeczywiście mamy problem z zębami. Prawdą jest jednak, że początki próchnicy możemy przeoczyć. Podobnie jak tworzący się ubytek wewnątrz zęba. Nie warto więc dopuszczać do tego, aby na fotel dentystyczny trafić dopiero z poważnym bólem zęba. Regularne wizyty kontrolne pomogą nam wyeliminować problem już wtedy, gdy się pojawi.

Próchnica i nieświeży oddech
Odpowiednia pielęgnacja i właściwie dobrana dieta powinny nam pomóc uniknąć próchnicy. Warto także rozważyć lakowanie. Ten bezbolesny zabieg pozwoli bowiem zabezpieczyć zęby. W ten sposób zęby stają się bowiem odporniejsze na działanie kwasów. A to właśnie one w dużej mierze wpływają na rozwój próchnicy. Nieświeży oddech najczęściej wiąże się zaś z rozwojem kamienia nazębnego, próchnicy oraz ubytków. Tego typu dolegliwości powodują bowiem stany zapalne. A stąd już krótka droga do pojawienia się bakterii i charakterystycznego aromatu ich rozkładania się. Stomatolodzy najczęściej więc zalecają po prostu odpowiednią higienę jamy ustnej (ważny jest dobór dobrej pasty i szczoteczki do zębów) oraz wyleczenie wszelkich ubytków.

Nie ignoruj wad zgryzu
Wady zgryzu wyglądają naprawdę nieestetycznie. Jednocześnie często jednak nie zauważamy tego, że mogą one stać się również przyczyną kamienia nazębnego czy próchnicy. Zachodzące na siebie zęby utrudniają bowiem dokładne szczotkowanie. Warto więc zadbać o wyprostowanie zgryzu. Zwłaszcza, że obecnie stałe aparaty ortodontyczne można zakładać nie tylko dzieciom, ale także osobom dorosłym.

Uzupełnij braki
Idealny uśmiech nie może prezentować braków w uzębieniu. Stałe protezy dawno przestały jednak być już jedyną alternatywą. Coraz częściej dostępną opcją są także implanty zębów. Warto zwrócić uwagę na to, że implanty możemy zastosować nawet wtedy, gdy brakuje nam jednego czy dwóch zębów. Wielu pacjentów decyduje się również na koronki.

Postaw na stomatologię estetyczną
Ogromnym zainteresowaniem cieszą się nie tylko implanty, ale także wybielanie zębów. A nowoczesna stomatologia estetyczna daje tutaj ogromne możliwości. Wybielanie lampą Beyond możemy już znaleźć w większości klinik oraz w wielu prywatnych gabinetach dentystycznych.

 

Autor artykułu:
Artykuł przygotowany przez gabinet
Medyk Dent wszczepiający implanty zębowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *