Artykuły medyczne

PIELĘGNACJA STÓP ZIMĄ

W zależności od problemu skóra stóp potrzebuje różnej pielęgnacji. Preparaty Propodia zapobiegają najczęstszym problemom skórnym, a w razie ich wystąpienia pomagają je efektywnie rozwiązać.
Zmarznięte stopy ukoi krem odżywczo-regenerujący z bawełnianymi skarpetami, stosowany na noc. Każdego dnia warto sięgnąć po suchy spray ochronny do stóp Propodia, który zapobiegnie rozwojowi grzybów i bakterii, ograniczy wydzielanie potu i zniweluje przykry zapach.
Zima to ciężki czas dla skóry stóp, narażonej w tym okresie na stały stres klimatyczny: duże zmiany temperatury, nadmierne wysuszenie w nagrzanych pomieszczeniach, odmrożenia. Dyskomfort powoduje również brak dostępu powietrza, który sprzyja rozwojowi bakterii i grzybicy. Dlatego właśnie zimą ważne jest stosowanie specjalnych preparatów pielęgnacyjnych do stóp, które odpowiednio ochronią skórę przed skutkami chłodu i wiatru, a także nawilżą ją i odżywią. Po wieczornej kąpieli odpowiedni będzie peeling zmiękczający do stóp Propodia, który zapobiegnie nadmiernemu rogowaceniu naskórka.  

Czytaj więcej: Klinika stóp

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *