Artykuły medyczne,  Artykuły zdrowie

Pielęgnacja twarzy

Sprawiedliwość

Prawda jest taka, że masz taką cerę, na jaką sobie zapracowałeś. Jeśli imprezowanie do białego rana w chmurach dymu papierosowego z drinkiem w ręce nie jest Ci obce, nie możesz dziwić się, że Twoja skóra wygląda na zmęczoną i suchą. Jeśli wolisz rano pospać o 5 minut dłużej, a potem nie masz czasu, aby zrobić krótki masaż twarzy przy użyciu kremu nawilżającego, nie dziw się, że skóra twarzy wiotczeje. Oczywiście również zapominaniu o piciu dwóch litrów wody codziennie ma równie negatywny wpływ na cerę, jak na całą resztę organizmu. Jeśli chcesz mieć twarz jak z okładki magazynu, musisz o nią dbać.

Pielęgnacja

No dobrze, poznałaś już swoje grzechy jeśli chodzi o to, czego skóra nie lubi. Jak zatem ją ratować? Co jest wskazane do jej pielęgnacji?

Zdrowa, jędrna skóra to skóra przede wszystkim nawilżona, wypełniona składnikami odżywczymi. Absolutnie bezwzględnie musisz pamiętać o codziennym używaniu kremu nawilżającego na dzień. To jest minimum, które choć trochę podratuje stan cery. Jeśli chcesz wspierać ją mocniej, 2-3 razy w tygodniu powinnaś zafundować cerze solidną porcję składników odżywczych. Oferta drogerii jest prawie nieograniczona. Masz do wyboru rożnego rodzaju maski, serum, balsamy i innego typu preparaty na twarz, aby ją nawilżyć, odstresować, wypełnić zmarszczki itp. Jeśli chcesz naprawdę solidnie odżywić skórę twarzy, możesz skorzystać z profesjonalnych kosmetyków mniej znanych marek, jak np. Phyris (www.phyris.mensabeauty.pl).

SPA

Intensywnymi zabiegami odmładzająco-odżywczymi są zabiegi w salonach SPA. Specjalistyczne masaże pobudzają naszą skórę do pracy, a maszyny używane przy zabiegach otwierają pory, i pozwalają substancjom odżywczym dostać się do najgłębszych warstw skóry. Wykwalifikowane kosmetyczki określą stan Twojej skóry i zaczną pracować nad jej słabymi stronami. Bezigłowe zabiegi na twarz są bardzo przyjemne. Dobre gabinety kosmetyczne stosują tylko sprawdzone ampułki do mezoterapii bezigłowej i można poddać się takiemu zabiegowi bez obaw. Warto więc skusić się czasem na taką usługę, dla ukojenia nerwów swoich i niedoskonałości swojej cery. Bon podarunkowy na zabieg dla cery jest zawsze miłym prezentem dla każdej kobiety.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *