Artykuły Kobieta Mężczyzna,  Poradniki

Pieluchomajtki – wygoda, której nie musisz się wstydzić

Dolegliwość, jaką jest nietrzymanie moczu, z jednej strony wydaje się dosyć przerażająca. Kojarzysz ją pewnie ze starszymi, mocno schorowanymi osobami, którym organizm powoli zaczyna odmawiać posłuszeństwa. Kiedy jednak samemu zaczyna się zauważać u siebie jej objawy, zwykle zostają one szybko zbagatelizowane. Tymczasem niepodjęcie kroków zwykle skutkuje nasileniem się problemu i coraz częstszym występowaniem przykrych sytuacji, nad jakimi nie jesteśmy w stanie zapanować. Mimo wszystko wciąż zarzekamy się, że nie ma siły, która zmusiłaby nas, by założyć pieluchomajtki. To przecież prawdziwy obciach – w pieluchach chodzą małe dzieci, starsi, ale na pewno nie osoby w kwiecie wieku! Warto się jednak poważnie zastanowić, czy demonizowanie tego rozwiązania jest na pewno słuszne i czy nie lepiej pozbyć się uprzedzeń, zyskując pełnię komfortu w każdej sytuacji.

Kiedy i dlaczego używać pieluchomajtek?

 

Noszenie odpowiednio dopasowanych pieluchomajtek powinniśmy rozpocząć wówczas, gdy zaobserwujemy kłopoty z utrzymaniem moczu. Wiadomo, że nikt nie chce przeżywać jego skutków w towarzystwie lub w mieście, gdy nie ma odpowiedniego zabezpieczenia. Wtedy dopiero może się nasłuchać nieprzyjemnych komentarzy bądź przynajmniej najeść się porządnie wstydu. Nim jednak sięgnie się po pieluchy, warto udać się do specjalisty, by sprawdzić przyczynę oraz stopień zaawansowania schorzenia. Nie ma co lekceważyć pierwszych symptomów i liczyć, że „samo przejdzie”.  Ignorowana dolegliwość potrafi nieźle dać się we znaki.

 

Pieluchomajtki zostały wymyślone specjalnie po to, by chronić osoby, które nie zawsze panują nad oddawaniem moczu. Mogą je również wykorzystywać pacjenci po operacjach, gdyż bardzo często zdarza się, że nie mają wówczas pełnej władzy nad swoim organizmem. Tylko one są w stanie zapewnić pełne bezpieczeństwo podczas wykonywania codziennych czynności, spacerów czy nawet dłuższych wypadów za miasto z rodziną lub przyjaciółmi.

 

Błędne przekonania rodzą uprzedzenia

 

Niechęć do pieluchomajtek zrodziły niekoniecznie mądre żarty na temat tych, którzy je noszą. Choć to dość zaskakujące, wciąż pokutuje przecież powszechne przekonanie o tym, że pieluchy ubierają wyłącznie osoby zniedołężniałe czy nawet zdziecinniałe. Tymczasem modele znanych firm, takich jak chociażby Tena, nie bardzo przypominają te, noszone przez maluchy. Tworzone są one raczej na kształt bielizny osobistej i potrafią ją też z powodzeniem zastępować. To nieprawda, że wszyscy od razu zorientują się, że masz je na sobie – najnowsze rodzaje projektuje się w taki sposób, by doskonale dopasowywały się do budowy anatomicznej swojego użytkownika. Należy natomiast mieć świadomość, że rezygnacja z takiego zabezpieczenia może nieść za sobą poważne następstwa zdrowotne, ponieważ prawdopodobnie nie uda nam się odpowiednio zadbać o własną higienę.

 

Wygodnie, zdrowo i w pełni bezpiecznie

 

Obecnie można wybierać wśród wielu różnych rodzajów pieluch, oferowanych osobom dorosłym. Wiele z nich dostosowanych jest do aktywnego trybu życia i zapewnia bezpieczeństwo również w ekstremalnych sytuacjach. Nie ma wówczas mowy o skrępowaniu ruchów, ponieważ wszystkie ich elementy są bardzo elastyczne i bez problemu dopasowują się do nowego ułożenia ciała. Tylko tak mogą jednocześnie zapewniać komfort, wysoką higienę oraz doskonałą ochronę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *