Artykuły Kobieta Mężczyzna,  Artykuły medyczne

Płyn do higieny intymnej Vagisil Intima

Intymne strefy kobiety wymagają szczególnej uwagi i troski. Ze względu na swoją budowę i delikatną strukturę są stale narażone na infekcje. Według badania „Kobiece dolegliwości oraz sposoby ich rozwiązywania” przeprowadzonego przez Gfk Polonia184% kobiet w Polsce skarży się na dolegliwości miejsc intymnych. 5 do 6 razy w roku doświadczają pieczenia lub podrażnienia okolic pochwy. Jeszcze częściej skarżą się na nieprzyjemny zapach i upławy. Zazwyczaj kobiety próbują samodzielnie usuwać wymienione objawy, sięgając po środki dostępne bez recepty. Żadna z wymienionych dolegliwości nie wykazuje znaczącej sezonowości, dlatego bardzo istotna jest właściwa, codzienna pielęgnacja okolic intymnych. Komfort i poczucie świeżości każdego dnia zapewnią preparaty Vagisil Intima.

Płyn do higieny intymnej Vagisil Intima jest hipoalergicznym preparatem przeznaczonym do codziennej higieny miejsc intymnych. Zalecany jest także w przypadku podrażnień, świądu i nieprzyjemnego zapachu związanego z pojawieniem się niefizjologicznej wydzieliny. Nie zawiera mydła. Jego unikalna formuła zrównoważonego pH powoduje, że podczas stosowania preparatu nie występuje uczucie pieczenia, a bakterie, pot oraz inne przyczyny kłopotliwego zapachu są delikatnie i skutecznie usuwane.


Płyn do higieny intymnej Vagisil Intima zawiera kwas mlekowy, który pozwala utrzymać zrównoważony poziom pH, wyciąg z rumianku i witaminę E, które działają łagodząco oraz aloes o działaniu nawilżającym. Unikatowa formuła Odour Control opatentowana przez producenta linii Vagisil Intima – firmę Combe International pomaga zapobiegać powstawaniu nieprzyjemnego zapachu. 


Dostępny w aptece, bez recepty.
Sugerowana cena: 24,90 zł (175ml)

Marka Vagisil Intima powstała w Stanach Zjednoczonych. Od lat cieszy się powodzeniem i zaufaniem kobiet w wielu krajach m.in. w Hiszpanii, Włoszech, Niemczech czy Wielkiej Brytanii, gdzie pozostaje niezmiennie liderem sprzedaży w segmencie produktów do higieny intymnej. Producentem Vagisil Intima jest firma Combe International. Dystrybutor w Polsce: Nepentes SA.

1Badanie GfK Polonia przeprowadzone we wrześniu 2008 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *