Nowości medyczne,  Wiadomości medyczne

Podsumowanie konferencji Nowoczesne systemy i sprzęt wykorzystywany w laboratorium XXI w

Dnia 17.01.2013r. w Centrum Bankowo-Finansowym „Nowy Świat” w Warszawie odbyła się konferencja „Nowoczesne systemy i sprzęt wykorzystywany w laboratorium XXI w”. 
Wydarzenie to zostało objęte Patronatem Honorowym przez Polskie Towarzystwo Medycyny Sądowej i Kryminologii oraz Polskie Towarzystwo Chemiczne.
Podczas konferencji uczestnicy dowiedzieli się  o nowoczesnych  technologiach i ich wykorzystaniu w laboratoriach.Swoje innowacyjne rozwiązania przedstawiły m.in. firmy :
PZ HTL S.A
Copernicus Diagnostics Sp. z o.o. 
Eppendorf
LAB-EL
Członkowie konferencji mieli okazję  zapoznać się z  wymogami prawnymi dotyczącymi dokumentacji w laboratorium. Między innym Pan dr Marek Koenner  w wygłoszonym wykładzie "Znaczenie prawne dokumentacji w laboratorium" opisał strukturę prawną odnośnie sprzętu, udostępniania informacji, dokumentacji wewnętrznej kontroli jakości, dokumentacji medycznej.  Nie zabrakło także wiadomości  na temat nadzoru nad dokumentacją, gdzie podczas swojego wystąpienia "Nadzór nad dokumentacją w laboratorium kontroli jakości"  Pani Jagoda Marczewska z Narodowego Instytutu Leków, Zakład Biochemii i Biofarmaceutyki powiedziała na temat tego, po co jest dokumentacja, w jakim celu jest tworzona, jakie są jej dobre cechy i jak wygląda jej prawidłowa struktura. W dalszej części konferencji Pan dr hab. Rajmund Michalski, prof. IPIŚ PAN. w swojej prezentacji pt.”Chromatografia jonowa jako metoda referencyjna do badaniach jakości wody i ścieków"  przedstawił między innymi rodzaje chromatografii w szczególności omawiając jonową,  jej zastosowanie, oraz  jak  przebiega prawidłowa analiza.
W swojej prelekcji Pan prof. dr hab. Krzysztof Woźniak "Rentgenowskie Badania Struktury i Rozkładu Gęstości Elektronowej w Kryształach" opisał w jaki sposób przebiega rozkład gęstości elektronowej w kryształach, zwracając szczególną uwagę na to, iż jakość badań zależy w dużej mierze od sprzętu. O tym zaś,  jak jest ważna, oraz jak przebiega kontrola jakości w laboratorium powiedział Pan dr Wojciech Hyk z Wydziału Chemii Uniwersytetu Warszawskiego w wykładzie "Kontrola jakości badań w laboratoriach” . 
Na zakończenie Pan Kazimierz Wilczewski z  firmy LA-BEL w swoim wystąpieniu "Kontrola warunków środowiskowych w laboratorium i bezpieczeństwo danych"  ukazał jak wygląda kontrola warunków środowiskowych w laboratorium i jakie sprzęty są do tego wykorzystywane. 


Wszystkim uczestnikom dziękujemy za przybycie i zapraszamy na kolejne wydarzenia, organizowane przez firmę MultiTrain.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *