Artykuły Kobieta Mężczyzna,  Ciąża

Jak poprawić kondycję mięśni kegla?

Każda kobieta wie mniej lub więcej, czym są mięśnie kegla. Są to mięśnie dna macicy, które odgrywają bardzo ważną rolę – z czego nie do końca zdajemy sobie sprawę.

Zaniedbane i niećwiczone mogą doprowadzić do wielu schorzeń czy przypadłości, jak chociażby problem z nietrzymaniem moczu. Problem nietrzymania moczu dotyka ponad 40% kobiet już po czterdziestce. Osłabienie mięśnia kegla jest naturalnym procesem. Skąd się to w ogóle bierze?

To właśnie mięsień kegla odpowiedzialny jest między innymi za trzymanie moczu. W przypadku gdy ten źle lub słabo funkcjonuje – pojawiają się problemy. Jak więc temu zapobiec i cieszyć się zdrowiem przed długie lata?

Problem dotyczy przede wszystkim kobiet, które mają za sobą dosyć ciężki i wycieńczający dla organizmu poród, podczas którego dochodzi do osłabienia mięśni. I tutaj z pomocą przychodzą nam kulki gejszy, które świetnie sprawdzą się w domowych ćwiczeniach mięśnia kegla. Ćwiczenia z użyciem kulek wydają się być nieco łatwiejsze, a w kulturze azjatyckiej są one normą.

Warto więc ćwiczyć mięśnie kegla, bo jest to inwestycja na całe życie. Nietrzymanie moczu to nie tylko jedna z przypadłości, która czeka nas po osłabieniu mięśnia. Rownież wypadanie macicy czy słabsze doznania seksualne są skutkami niewyćwiczonego mięśnia. Wystarczy poświęcić od 5 do 10 minut dziennie, by je wzmocnić. Jak to robić? Kulki gejszy to ułatwią – wystarczy napinać mięśnie dna macicy, czyli te otaczające pochwę i cewkę moczową, ale bez napinania mięśni brzucha i pośladków. Przy wykonywaniu tego typu ćwczeń musimy uzbroić się w cierpliwość, gdyż efekty mogą pojawić się nawet po kilku tygodniach.

Inwestycja w mięśnie kegla to nie tylko uniknięcie problemów ze zdrowiem, ale również poprawa doznań seksualnych, co również nie jest bez znaczenia. Zanim więc dojdzie do przykrej sytuacji – warto zabrać się za ćwiczenia domowe i cieszyć się zdrowiem przez długie lata.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *