Zdrowie i Uroda

Jak poprawić wygląd narządów intymnych?

Narządy intymne to najbardziej prywatna sprawa każdej kobiety. Przez większość czasu są schowane pod ubraniem i niewidoczne. Jeśli jednak ich budowie towarzyszy jakiś defekt, potrafi on zrujnować samoocenę kobiety. Z pomocą przychodzi ginekologia estetyczna

 

Piękna w każdym calu

 

Uroda bądź jej brak w przypadku narządów intymnych jest kwestią całkowicie subiektywną. Niektóre kobiety czują się dobrze we własnej skórze w każdej sytuacji, inne odczuwają dyskomfort z powodu większych czy mniejszych niedoskonałości. Czasami zdarza się tez, że pochwa i krocze doznają urazu na skutek nieszczęśliwego wypadku lub trudnego porodu drogami natury. Wtedy z pomocą przychodzi ginekologia estetyczna. Ta gałąź chirurgii to obecnie najbardziej prężnie rozwijająca się dziedzina medycyny estetycznej. W medycynie ta  gałąź chirurgii klasyfikowana jest w obrębie ginekologii. To pokazuje, jak powszechna jest skala problemów z budową narządów intymnych, z którymi kobiety zwracają się do lekarzy.  Do chirurga plastycznego po pomoc zgłaszają się między innymi  kobiety, które chcą by ich pochwa i krocze wróciły do formy sprzed porodów. Klientkami gabinetów są także kobiety, którym nie odpowiada naturalna budowa ich narządów rodnych – na przykład posiadają zbyt duże lub asymetryczne wargi sromowe. Nowoczesna medycyna – ginekologia estetyczna Gdańsk –  nie lekceważy takich problemów i oferuje szereg zabiegów mających na celu poprawę zdrowia i samopoczucia każdej kobiety. Obecnie usługi z zakresu ginekologii estetyczne oferowane są przez większość klinik chirurgii plastycznej w kraju.

 

Co zaproponuje chirurg

 

Najczęściej wykonywanymi zabiegami z dziedziny ginekologii estetycznej są waginoplastyka i labioplastyka. Waginoplastyka to zabieg, poprawiający kształt i napięcie wewnątrz pochwy. Podczas zabiegu chirurg poprawia elastyczność i napięcie mięśni pochwy także poprawi jej elastyczność i zmniejsza ją. Zabieg taki najczęściej stosowany jest w przypadku rozciągnięcia i utraty elastyczności pochwy w wyniku porodu i chirurgicznego nacięcia krocza. Labioplastyka to chirurgiczna korekta zewnętrznych narządów intymnych. Stosuje się ją najczęściej w przypadku asymetrii lub przerostu warg sromowych, zarówno większych jak i mniejszych.
Stosunkowo rzadziej wykonywanymi zabiegami są odtworzenie błony dziewiczej, powiększanie punktu G, lifting krocza, laserowe odmładzanie krocza czy plastyka napletka łechtaczki. Jednak wszystkie te zabiegi, które oferuje nowoczesna ginekologia estetyczna służą poprawie samooceny i komfortu życia poddających się im kobiet a także pomagając w poprawieniu doznań seksualnych zarówno kobiety jak i jej partnera.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *