Artykuły dziecko,  Artykuły medyczne,  Ciąża

Porady dla mamy – jak ubierać noworodka?

Każda mama troszczy się i dba o swojego malucha, dokładając wszelkich starań, by maluch miał wszystko czego potrzebuje. Wiele młodych, świeżo upieczonych mam nie do końca wie jakie ubranka dla maluszka będą najlepsze oraz czym się kierować przy wyborze ubranek. Jak ubierać niemowlaka?

Dziecko tak samo jak dorosły – odczuwa ciepło, zimno nie w mniejszym ani większym stopniu niż my sami. Bardzo często rodzice w trosce o niemowlę ubierają dziecko jak najcieplej, by przypadkiem się nie przeziębiło. Nic bardziej mylnego – zbyt ciepło ubrane dziecko ma znacznie większe szanse na przeziębienie. Wraz ze zmianą pory roku bardzo dobrą zasadą będzie chowanie tych ciepłych rzeczy – przecież nie będą nam potrzebne. Kupując nowe ubranka pamiętajmy o aktualnej porze roku. Zbyt ciepłe ubrania to nic dobrego dla dziecka.

Każdy rodzic chce ubierać dziecko tak, by wyglądało jak najładniej. Oczywiście jest w czym wybierać – zarówno sklepy internetowe jak i te stacjonarne oferują nam naprawdę ogromny wybór w niemowlęcych ubrankach. Kolorowe, wykonane z najlepszego materiału ubranka zachwycają, a my zazwyczaj ze sklepu wychodzimy z zakupami większymi, aniżeli początkowo planowaliśmy. Kupując – kupujmy rozważnie. Owszem, kolorowe ubranka są śliczne, ale te które mają mnóstwo dodatków, ozdób, przyszytych koralików i suwaczków – nie będą wygodne dla dziecka. Unikajmy więc ubranek, które w jakikolwiek sposób mogłyby być przyczyną dyskomfortu u malucha.

Na komfort noszenia ubranek wpływ ma tez kilka innych kwestii takich jak chociażby materiał, z którego ubranko jest wykonane. Dla dzieci najczęściej najlepsza, najwygodniejsza i przede wszystkim najzdrowsza będzie 100% bawełna. Tego typu materiał w pełni oddycha, co jest niezwykle ważne dla tak delikatniej i wrażliwej skóry dziecka. Równie ważne jest to, że nie powoduje żadnych podrażnień czy uczuleń.

Każda mama ma przygotowane zestawy ,,do domu” i ,,na wyjście”. Prawdą jest, że dzieci cały czas się brudzą – podczas zabawy, jedzenia. Warto więc mieć przygotowane takie ubranka, w których dziecko bez stresu będzie mogło się pobrudzić w domowych warunkach bez stresu, a te ładniejsze i nowsze na wyjścia – w gości czy do lekarza.

Kupując jakiekolwiek ubranka dla malucha nigdy nie kupujmy ich ,,na wyrost”. Prawdą jest, że jest to w pewnym sensie udogodnienie i oszczędność dla rodzica, dzięki czemu nie musimy ubranek kupować co chwila – ubranka rosną z dziećmi. Nie jest to jednak najwygodniejsze dla malucha. Zbyt duże ubrania ograniczają ruchy i swobodę dziecka.

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, jak należy ubierać dziecko. Najważniejszymi jednak cechami jest wygoda i ubranka wykonane z materiału najlepszej jakości. Reasumując – nie kupujmy tego, co może nam się wydawać niewygodne, nieodpowiednie na daną porę roku i wykonane jest ze sztucznego, nieoddychającego materiału. Nie ma przecież nic ważniejszego, niż szczęśliwe niemowlę, które w swoich ubrankach czuje się komfortowo i wygodnie.

Na stronie Lencia.pl znajdą Państwo wszystko, czego dziecko potrzebuje – czapeczki, kaftaniki i śpioszki dla niemowląt najwyższej jakości.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *