Artykuły medyczne,  Artykuły zdrowie

Poznański Maraton

Do stolicy Wielkopolski przyjeżdża wówczas ogromna ilość zawodników. Z roku na rok liczba ta jest coraz większa. W roku 2013 w maratonie brało udział blisko sześć tysięcy osób, a w półmaratonie około siedem tysięcy zawodników. Wielu biegaczy przyjeżdża do Poznania z bardzo daleka – nie brakuje zawodników z Afryki, którzy od roku 2007 są niepokonani w Poznań Maraton. Zjeżdżają się również ludzie z Europy i oczywiście z całej Polski. 

 

Po skończonym biegu większość z uczestników szuka noclegów w Poznaniu i okolicach, dlatego zyskuje na tym całe miasto. By znaleźć stosunkowo tani a komfortowy nocleg w Poznaniu, najlepiej poszukać jakiegoś dobrego hostelu, których w Poznaniu nie brakuje, a wręcz przeciwnie – ich liczba rośnie w bardzo szybkim tempie. W samym ścisłym centrum miasta znajduje się ich już kilkanaście, jeśli nie kilkadziesiąt. Aby znaleźć nocleg, w teorii wystarczy więc wybrać się na spacer po centrum Poznania. Jednak coraz częściej zdarza się tak, że potencjalni goście zostają odprawieni z kwitkiem, ponieważ wszystkie pokoje zostały już wcześniej zarezerwowane – szczególnie w czasie, kiedy w mieście odbywa się taka impreza jak poznański maraton czy półmaraton. Dlatego w praktyce dużo łatwiej i przyjemniej jest skorzystać z Internetu lub/oraz telefonu. Aby otrzymać całkiem dużą listę tanich i dobrych miejsc oferujących noclegi, wystarczy posłużyć się hasłami typu: pensjonaty Poznań, hostele Poznań czy apartamenty Poznań. 

 

Z roku na rok rośnie liczba osób uprawiających amatorsko bieganie. Duży wpływ na popularność tej dyscypliny ma przede wszystkim bardzo dobry wpływ na nasze zdrowie, samopoczucie, kondycję oraz wygląd zewnętrzny. Istotnym czynnikiem popularyzującym ten sport jest również to, że aby zacząć go uprawiać nie jest potrzebny profesjonalny sprzęt wart dużych pieniędzy, jak to często bywa w innych zawodach. W zasadzie wystarczy kupić buty przystosowane do biegania i… i już. Poza tym  potrzebne będą oczywiście dobre chęci i odpowiednia doza samodyscypliny i konsekwencji. Co do samego obuwia to wybór nie jest trudny. Na rynku znajduje się bowiem ogromna ilość butów w różnych przedziałach cenowych, więc każdy może bez problemu wybrać coś dla siebie. 

 

Oprócz wyżej wymienionych maratonów, w Poznaniu odbywają się również inne imprezy związane z bieganiem, m.in. Endu Winter Run, Maniacka Dziesiątka, Wola Biegania czy Ekonomiczna Piątka. Coraz większą popularność tego sportu widać na ulicach. Zwiększa się bowiem liczba osób biegających po mieście. Wieczorami na ulicach Poznania roi się od fanatyków biegów. Szczególnie w takich okolicach jak obrzeża jeziora Maltańskiego gdzie do dyspozycji biegaczy jest bardzo dobrze rozwinięty tor, a z każdym kolejnym rokiem rośnie liczba ścieżek biegowych dla osób chcących trenować. Jest ich coraz więcej w naszym pięknym mieście. Trasy te są bardzo atrakcyjne, malownicze  i stanowią dobrą wizytówkę Poznania. Do najpopularniejszych i najciekawszych  ścieżek poza wspomnianą Maltą należą m.in.: Rusałka, Wielkopolski Park Narodowy czy Puszczykowo. Są one nieustannie zapełnione sportowcami, którym nie straszna jest żadna pogoda, nawet dwudziestostopniowy mróz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *