Artykuły Kobieta Mężczyzna,  Artykuły medyczne

Prawidłowa waga kobiety ciężarnej

Kobieta w ciąży w sposób rozsądny musi przyglądnąć się swojej wadze. Początkowo może ona nieco stracić z wagi. Przede wszystkim jednak ciąża  to czas kiedy kobieta znacznie przybiera na wadze. Związane to jest z rozwojem potomka który rośnie i przybiera na masie wobec czego ,mamusia musi się odpowiednio  się  obciążyć.

Jedną z przyczyn zwiększania masy ciała w ciąży jest gromadzenie przez ciężarną substancji odżywczych pozwalających na prawidłowy rozwój zarodka. Ciąża czyli brzuszek mamy zawiera również dodatkowe kilogramy. Na te dodatkowe kilogramy składają się wody płodowe i łożysko bez których maluszek nie rozwijałby się.

Ważne jest aby w tym czasie nie przesadzać z jedzeniem. Otyłość kobiety ciężarnej może być powodem zwiększonej masy noworodka. Skutkować to  może zupełnym wykluczenie porodu siłami natury lub problemami w trakcie jego trwania. Stosowanie diet jest również w tym okresie nie wskazane. Niedobór witamin i minerałów w tym tak ważnym okresie może prowadzić do nieprawidłowego rozwoju płodu lub przedwczesnego porodu. Prawidłowy przyrost wagi waha się w przedziale od 12 do 14 kilo. Na pewno zaniepokoić powinien nas miesięczny ponad  5 kilogramowy wzrost wagi.

Zobacz równięz ofertę kliniki leczenia niepłodności. Kliniki niepłodności to dziś specjalistyczne jednostki. Kliniki te dbają o to, aby zapewnić pacjentom jak najlepszy komfort i samopoczucie podczas wizyt. Życzliwy i dyskretny personel, miła atmosfera wnętrz klinik to ważne elementy, dzięki którym kliniki zyskują nie tylko zaufanie, ale i sympatię pacjentów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *