Artykuły medyczne

Prezydent RP nie żyje

 

W wyniku katastrofy lotniczej, przy podchodzeniu do lądowania na lotnisku w Smoleńsku zginął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Lech Kaczyński. Wraz z Nim życie straciło 95 innych Polaków, znajdujących się w rządowym samolocie Tupolew TU-154, którym lecieli na obchody 70. rocznicy zbrodni katyńskiej.

Wśród ofiar znalazła się między innymi Pierwsza Dama Maria Kaczyńska, Prezes NBP Sławomir Skrzypek, Rzecznik Praw Obywatelskich Janusz Kochanowski, wicemarszałek senatu Krystyna Bochenek, wicemarszałkowie sejmu: Jerzy Szmajdziński i Krzysztof Putra. Tragedia pochłonęła także najważniejszych dowódców polskich sił zbrojnych, posłów na sejm różnych ugrupowań, duchownych, członków rozmaitych stowarzyszeń oraz załogę samolotu.

To jedna z największych tragedii w historii naszego kraju. Kondolencje i wyrazy wsparcia napłynęły już od kilkudziesięciu państw z całego świata, w ramach solidarności Rosja ogłosiła jednodniową, a Brazylia trzydniową żałobę narodową. Śmierć głowy państwa oraz jego współtowarzyszy opanowała media w niemalże wszystkich państwach ziemskiego globu. Obowiązki Prezydenta RP, zgodnie z Konstytucją, przejął Marszałek Sejmu, Bronisław Komorowski.

W imieniu redakcji portalu eKliniki.pl składamy najszczersze kondolencje rodzinom ofiar oraz wszystkim Polakom, którzy w dniu katastrofy stracili swojego Prezydenta i wielu zasłużonych dla kraju Obywateli.
 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *