Artykuły Kobieta Mężczyzna,  Artykuły zdrowie,  Poradniki

Problem nietrzymania moczu. Fakty i mity

Choć nietrzymanie moczu jest schorzeniem występującym częściej, niż mogłoby nam się wydawać, z biegiem czasu wokół tego problemu narosło wiele mitów. Sprawdź, co jest prawdą, a co fałszem i przekonaj się, że z inkontynencją można normalnie żyć.

 

Inkontynencja jest schorzeniem układu moczowego, które według szacunkowych danych może dotykać nawet jedną na cztery kobiet i jednego na ośmiu mężczyzn. U zdrowych osób mocz jest przechowywany w pęcherzu do chwili jego dogodnego wydalenia, ale w przypadku niewydolności jednego z elementów układu może dochodzić do jego nagłego przeciekania.

 

Inkontynencja dotyczy tylko osób starszych

To przekonanie można włożyć między bajki. Nietrzymanie moczu jest dość powszechnym schorzeniem, które dotyczy osób w każdym wieku. Najczęściej inkontynencja występuje u kobiet oraz, co dla wielu może być bardzo zaskakujące, u osób poniżej 53. roku życia.

 

Nietrzymanie moczu da się kontrolować

Niestety inkontynencja jest niezależna od naszej woli. Nietrzymanie moczu polega na mimowolnym i niekontrolowaniu przeciekaniu moczu podczas intensywnego wysiłku fizycznego, kaszlu bądź kichania lub z powodu parcia naglącego. Jednak w aptekach i sklepach internetowych dostępnych jest wiele specjalnych produktów higienicznych, takich jak wkładki, majtki chłonne czy pieluchomajtki, które ułatwiają codzienne funkcjonowanie.

 

Inkontynencja jest zawstydzającą dolegliwością

Nie ulega wątpliwości, że trudności z nietrzymaniem moczu wpływają na samopoczucie oraz kondycję psychiczną człowieka, przez co wiele osób unika rozmów na ten temat. Chcąc uporać się z tym problemem, otwarcie rozmawiajmy o nim z bliskimi, wyjaśnijmy im, co jest rzeczywistą przyczyną schorzenia i doradźmy, w jaki sposób unikać krępujących sytuacji.

 

Opieka nad osobą z inkontynencją przekreśla życie towarzyskie

Choć opieka nad osobą cierpiącą na nietrzymanie moczu jest absorbująca, w żaden sposób nie przekreśla ona naszych szans na prowadzenie normalnego życia towarzyskiego. Stosując odpowiednie procedury i taktykę, z pewnością znajdziemy jeszcze czas dla siebie i bliskich.

 

Do nieprzyjemnych zapachów trzeba się przyzwyczaić

Obecnie nieprzyjemne zapachy towarzyszące inkontynencji nie są już problemem. Wkładki, majtki chłonne czy pieluchomajtki zapewniają szybkie wchłanianie, gwarantują ochronę przed przeciekaniem i neutralizują przykre zapachy, więc osoby borykające się z nietrzymaniem moczu mogą czuć się czysto, sucho i świeżo niezależnie od sytuacji.

 

Wszystkie produkty do pielęgnacji są takie same

Produkty do pielęgnacji dla osób z nietrzymaniem moczu są bardzo zróżnicowane. Powstają one przy zastosowaniu nowoczesnych technologii, dzięki czemu możemy je z łatwością dobrać, uwzględniając zarówno stopień nasilenia dolegliwości, jak i własne preferencje.

Wkładki będą polecane osobom z lekkim i średnim nietrzymaniem moczu, które cenią sobie przede wszystkim maksymalną ochronę, komfort i niezależność. Z kolei majtki chłonne oraz pieluchomajtki, wyróżniające się wyższą chłonnością, będą przeznaczone głównie dla osób z inkontynencją średniego i wysokiego stopnia. Majtki i pieluchomajtki gwarantują ochronę przed przeciekaniem, a za sprawą doskonałego dopasowania do ciała – także wygodę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *