Artykuły Kobieta Mężczyzna

Problem z alkoholem – poważna sprawa

Alkohol to jedna z najpopularniejszych używek na Ziemi. Praktycznie każda nacja wytworzyła jakiś rodzaj trunku, który jest spożywany w różnych celach. Alkohol można zrobić z rozlicznych produktów. Spożywany z umiarem, działa rozluźniająco, redukuje stres, pozwala nawiązywać kontakty społeczne, etc. Bardzo łatwo jednak przekroczyć cienką czerwoną linię dzielącą nas od uzależnienia. Część z nas jest na nie dość odporna, część nie. Problem zaczyna się wtedy, gdy alkohol kontroluje nasze życie. Trzeba wówczas wdrożyć odpowiednie środki, by zapobiec ostatecznej katastrofie.

1. Alkoholizm to choroba

2. Powoli w stronę zdrowia

3. Detoks za miastem

4. Dobre warunki – lepsze efekty

Alkoholizm to choroba

W przypadku uzależnienia, które wymknęło się spod kontroli, koniecznością może okazać się terapia antyalkoholowa. W Internecie znajdziemy sporo stron, które oferują fachową pomoc w zwalczaniu tego typu problemów. Rozwiązanie naszych kłopotów znajdziemy, m.in. tu: https://medjol.pl/terapia/alkoholowa. Centrum Medyczne MedJol ma w swojej ofercie terapię alkoholową, realizowaną w zamkniętym ośrodku. Ma ona na celu odtrucie organizmu, po poważnym zatruciu alkoholowym. Na początku najpoważniejszym zadaniem jest tzw. detoks, czyli usunięcie alkoholu z organizmu. Przebiega on każdorazowo pod opieką fachowego personelu medycznego, z poszanowaniem praw pacjenta. Pacjent kliniki jest odizolowany od świata zewnętrznego, co pomaga w zerwaniu z nałogiem.

Powoli w stronę zdrowia

Kolejną częścią procesu wychodzenia z nałogu jest uczestnictwo w zbiorowych sesjach terapeutycznych, które są przeprowadzane w trakcie trwania zamkniętego detoksu. Terapia taka ma na celu wzmocnienie psychiki pacjenta i spowodowania, by unikał on alkoholu w przyszłości. Jest to oczywiście proces skomplikowany, wymagający współpracy nałogowca – nie zawsze kończy się on ostatecznym sukcesem. Sesje w trakcie trwania leczenia detoksykacyjnego nie wystarczą – trzeba je koniecznie kontynuować po wyjściu z ośrodka. MedJol umożliwia taką opcje w ramach sesji weekendowych, które pozwalają na to, by pacjent lub pacjentka mogli kontynuować swoje normalne aktywności, takie jak praca czy nauka. Przez pierwszy rok uczestnictwo w takich sesjach, dla byłych pacjentów ośrodka, jest bezpłatne. Pozwala to, przynajmniej częściowo, stanąć na nogi i odzyskać wiarę w siebie na dłużej.

Detoks za miastem

Podstawowy turnus terapeutyczny trwa cztery tygodnie. Po upływie tego czasu terapię można przedłużyć, po konsultacji z terapeutą. Jest ona każdorazowo przeprowadzana po uzyskaniu zgody pacjenta. Ośrodek nie prowadzi terapii przymusowych. Podstawą w przypadku chęci zwalczenia nałogu, jest prawdziwa chęć wyjścia na prostą. Terapię w ośrodku można podjąć bez względu na miejsce zamieszkania – przyjmowani są zarówno pacjenci z Polski jak i z zagranicy. Jako że ośrodek MedJol jest niepublicznym zakładem opieki zdrowotnej, pobyt w nim jest płatny. Leczone w nim są różnego rodzaju uzależnienia, nie tylko alkoholizm. Czasami nałogi kumulują się – mamy więc gwarancję, że odpowiedni terapeuci i terapeutki pomogą nam w bardziej skomplikowanych przypadkach uzależnień.

Dobre warunki – lepsze efekty

Ośrodek jest bardzo dobrze wyposażony, dysponuje pokojami 1-3 osobowymi, oferuje także dostęp do siłowni oraz parku. Pełne wyżywienie oraz fachowy personel dopełniają obrazu tego miejsca. Na stronie internetowej znajdziemy galerię zdjęć z ośrodka, a także dzięki niej będziemy mogli przeprowadzić darmową konsultację w sprawie leczenia konkretnego uzależnienia. Pozwoli to na dobór jak najlepszej metody terapeutycznej, dzięki której możliwe będzie pełne wyzdrowienie każdego pacjenta, czy pacjentki.

undefined

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *