Artykuły medyczne

Profilaktyka zdrowotna w domowych warunkach

Lekarze od zarania dziejów powtarzają, że w procesie wzmacniania odporności najważniejsza jest profilaktyka. O ile kiedyś chodziło głównie o zdrową dietę, to w dzisiejszych czasach, w których śmiertelne żniwo zbiera koronawirus, warto zaopatrzyć się w dodatkowy oręż do przeciwdziałania niechcianym infekcjom. W każdym domu przyda się aparatura do oczyszczania powietrza i nieodzowny podczas pandemii miernik temperatury.

Domowe oczyszczacze powietrza w przystępnej cenie

Najlepiej wybrać ozonatory powietrza, które posiadają dodatkową funkcję oczyszczania bez użycia ozonu. Taka opcja doskonale sprawdza się w przypadku rejonów o wysokim zanieczyszczeniu powietrza. Urządzenie ozonujące przy pomocy wewnętrznych procesów fotochemicznych, jest w stanie zmienić tlen w ozon. W ozonowanym pomieszczeniu da się wyczuć zapach, który pojawia się po burzy na skutek wyładowań atmosferycznych. Wytwarzane przez ozonatory powietrza substancje lotne niszczą bakterie, wirusy i patogeny. Podczas profesjonalnego ozonowania w pomieszczeniach nie mogą przebywać ludzie i zwierzęta, ponieważ skład oczyszczanego powietrza zagraża zdrowiu. Na szczęście ozonatory powietrza przeznaczone do domowego użytku są tak zaprojektowane, aby nie wpływać negatywnie na domowników. Stopień ozonowania jest ustawiony na optymalnym poziomie, który nie jest szkodliwy dla ludzi. Oczyszczacze powietrza doskonale sprawdzają się w mieszkaniach alergików, ponieważ doskonale radzą sobie z roztoczami i innymi alergenami. Podstawowe modele można kupić już za kilkaset złotych. Przed zakupem dobrze skonsultować się z ekspertem, ponieważ cena nie zawsze idzie w nie tylko z jakością, ale i z oczekiwaniami kupującego. Parametry urządzenia muszą być dopasowane do specyfikacji pomieszczenia tj. np. powierzchnia.

Mierniki temperatury do domowego użytku

Podczas pandemii najlepiej sprawdzą się elektroniczne termometry bezdotykowe. Są to urządzenia, które mierzą temperaturę na podstawie promieniowania podczerwienią emitowanego przez badany obiekt.  Wyższy poziom promieniowania oznacza wzrost temperatury. Największym plusem takie rozwiązania technologicznego jest szybkość pomiaru i brak potrzeby bezpośredniego kontaktu z osobą badaną. Dzięki temu łatwiej zmierzyć temperaturę małym dzieciom, które często boją się klasycznych termometrów. Przed rozpoczęciem mierzenia temperatury, należy upewnić się, czy odległość pomiędzy termometrem i badanym jest zgodna z wytycznymi producenta. Elektroniczne termometry bezdotykowe znajdują się w ofercie większości aptek, a ich ceny wahają się od kilkudziesięciu do kilkuset złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *