Nowości medyczne,  Wiadomości medyczne

Program bezpłatnych konsultacji

Spotkanie z psychologiem klinicznym i pomoc w określeniu przyczyn problemów – w ramach programu bezpłatnych konsultacji w Akademickim Centrum Psychoterapii i Rozwoju SWPS przy ul. Gocławskiej 12 można zdiagnozować przyczyny złego stanu psychicznego.

Każda osoba, która doświadcza problemów natury psychologicznej i chciałaby skorzystać z pomocy może wziąć udział w programie bezpłatnych konsultacji prowadzonych przez Akademickie Centrum Psychoterapii i Rozwoju SWPS. W ramach spotkań z psychologiem klinicznym (przewidziano do 3 spotkań dla każdego klienta) osoba poszukująca pomocy uzyska zarówno informację o diagnozie wraz z rekomendacją dotyczącą rodzaju pomocy, która jest najbardziej optymalna, jak i o tym, gdzie mogłaby tą pomoc uzyskać.

– Diagnostyka powiązana z rekomendacjami dalszego postepowania w sytuacji problemów psychologicznych jest w Polsce usługą praktycznie niespotykaną. Konsultacje psychologiczne opierają się na rozmowie i terapii. Tymczasem zdarza się że klient, który przychodzi do psychologa nie jest gotowy na terapię, a bardziej zależy mu na zdiagnozowaniu źródła problemu i przemyśleniu dalszej ścieżki postępowania – mówi dr Maja Filipiak, kierownik Akademickiego Centrum Psychoterapii i Rozwoju SWPS.

Filipiak dodaje, że w ramach rekomendacji klient może uzyskać informacje o tym, jaki rodzaj postępowania, z punktu widzenia współczesnej wiedzy psychologicznej, wydaje się optymalny. Jeśli formą pomocy miałaby być psychoterapia to w efekcie takich konsultacji można precyzyjniej określić, jaki sposób pracy terapeutycznej byłby potencjalnie najlepszy.

Spotkania są bezpłatne. Program jest realizowany cyklicznie w związku z systemem praktyk dla studentów ostatniego roku psychologii klinicznej, którzy obserwują przebieg konsultacji przez lustro weneckie. Zarówno psycholog, jak i studenci obserwujący takie spotkania, są zobowiązani do zachowania tajemnicy zawodowej, w związku z informacjami, jakie powierza im na swój temat klient.

W programie mogą wziąć udział zarówno osoby dorosłe, jak też rodzice np. w sprawach związanych z problemami swoich dzieci. Wystarczy zadzwonić do Akademickiego Centrum Psychoterapii i Rozwoju SWPS pod numer 22 517 99 65. Konsultant udzieli odpowiedzi na wszystkie pytania, zaproponuje terminy spotkań i umówi na rozmowę z psychologiem. Zapisy prowadzone są w dni robocze w godz. 9.00-20.00. Program trwa cały rok. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.centrum.swps.pl.

 

***

Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej to nowoczesne centrum naukowo-dydaktyczne, które oferuje interdyscyplinarne studia społeczno-humanistyczne w Warszawie, Wrocławiu, Sopocie, Poznaniu i Katowicach. Od 16 lat uczelnia jest jednym z najważniejszych ośrodków studiów psychologicznych w kraju. Obecnie kształci około 13,5 tys. studentów. Uczelnia posiada uprawnienia do nadawania stopnia naukowego doktora w dyscyplinach: psychologia (w Warszawie i Wrocławiu), kulturoznawstwo, socjologia i prawo oraz doktora habilitowanego w dyscyplinach psychologia i kulturoznawstwo. Tradycją SWPS są cykle otwartych imprez naukowych, popularnonaukowych i kulturalnych. Częstymi gośćmi uczelni są światowej sławy naukowcy, znani artyści i przedstawiciele świata mediów. SWPS jest organizacją społecznie odpowiedzialną, m.in. wspiera rozwój sztuki, realizując innowacyjny cykl wydarzeń Kultura Wysokich Napięć.


PR

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *