Artykuły medyczne

PROPOLKI – NATURA WSPARTA NAUKĄ

PROPOLKI to jedyne na polskim rynku pastylki do ssania, które zawierają Propolis STAMFI  (STAndardized Microbiologically with Flavonoid-Phenolic Index – Propolis o Standaryzowanej Aktywności Mikrobiologicznej i Kontrolowanym Indeksie Flawonoidowo-Fenolowym).
To standaryzowany ekstrakt propolisu o potwierdzonym pochodzeniu oraz optymalnym składzie
i proporcjach najważniejszych substancji, a co się z tym wiąże, o zapewnionym i powtarzalnym poziomie bioaktywności. Powyższe standardy są utrzymywane dla wszystkich ekstraktów. Pastylki są dostępne w czterech wariantach: z aloesem, imbirem i trawą cytrynową (1), z witaminą C (2), bez cukru (3) oraz z dziką różą i sokiem malinowym (4).

Od wieków propolis wzbudzał zainteresowanie naukowców, a jego ekstrakt wykorzystywano w medycynie. Propolis wykazuje działanie przeciwdrobnoustrojowe, przeciwgrzybicze i antybakteryjne, znakomicie regeneruje tkanki, łagodzi również podrażnienia. Propolis STAMFI poddawany jest skomplikowanym procesom mikrobiologicznej i biochemicznej standaryzacji, w wyniku których uzyskano niemal całkowitą powtarzalność zawartości substancji czynnej w każdej pastylce. Dzięki unikalnej metodzie odbiałczania z Propolisu STAMFI usunięte zostały wszystkie proteiny, co znacznie zmniejszyło ryzyko wystąpienia reakcji alergicznych.

Zawarty w PROPOLKACH ekstrakt Propolisu STAMFI
 
– łagodzi podrażnienia jamy ustnej i gardła,
– nie wysusza śluzówki jamy ustnej i gardła

PROPOLKI są do nabycia w aptekach, bez recepty:
  – PROPOLKI z aloesem, imbirem i olejkiem
    z trawy cytrynowej 16 pastylek – 9,80 zł
  – PROPOLKI z witaminą C 16 pastylek – 9,80 zł
  – PROPOLKI bez cukru 16 pastylek – 9,80 zł
  – PROPOLKI z dziką różą i sokiem malinowym
    16 pastylek – 9,80 zł
Producent: Nepentes SA, Polska

Oprócz klasycznych PROPOLEK z witaminą C oraz PROPOLEK bez cukru w aptekach dostępne są:

Propolki z aloesem, imbirem i olejkiem z trawy cytrynowej
Aloes znany jest przede wszystkim z właściwości nawilżających, wywiera także pozytywny wpływ na układ immunologiczny. Wyciąg z imbiru wspomaga wydzielanie śliny, dzięki czemu skutecznie przeciwdziała wysychaniu błony śluzowej jamy ustnej i gardła. Natomiast olejek z trawy cytrynowej łagodzi przeziębienia. Jest również zalecany w stanach wyczerpania ze względu na lekkie właściwości uspokajające.

Propolki z dziką różą i sokiem malinowym
Dzika róża to jedno z najcenniejszych naturalnych źródeł witaminy C, zawiera także witaminy E, B1, B2, K, PP oraz prowitaminę A. Ponadto bogatym źródłem m.in. bioflawonoidów i kwasów organicznych, które aktywnie wzmacniają system immunologiczny organizmu. Malina jest stosowana w chorobach bakteryjnych i wirusowych, którym towarzyszy gorączka, ponieważ działa naturalnie rozgrzewająco. Napar z suszonych owoców, jak i syrop z malin od lat są zalecane w łagodzeniu przebiegu infekcji, gdyż wspomagają system odpornościowy organizmu.

 

NEPENTES S.A. to jedna z najdynamiczniej rozwijających się firm farmaceutycznych, koncentrująca swoje działania na dostarczaniu innowacyjnych formuł i rozwiązań w obszarze dermatologii, pediatrii i przeziębień. Jest twórcą i producentem sprzedawanych w Polsce i krajach Europy Środkowo-Wschodniej marek: Iwostin, Emolium, Propolki. Zajmuje się także wprowadzaniem i budową pozycji na rynkach farmaceutycznych w regionie wielu uznanych marek międzynarodowych m.in. Sudocrem, neo-angin, Melisana, Marimer. W 2009 roku portfolio produktów zostało poszerzone o leki dermatologiczne na receptę. Zakłady produkcyjne zlokalizowane w Łodzi i Chociwiu posiadają własne centrum badawczo-rozwojowe i są jednymi z najnowocześniejszych obiektów tego typu w Europie Środkowej. Spółka jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *