Artykuły medyczne,  Artykuły zdrowie

Przemysłowa apteczka pierwszej pomocy

Wyposażenie zakładów pracy czy szkół powinno obejmować apteczki z podstawowym wyposażeniem, które ułatwi udzielenie pierwszej pomocy.  Apteczki przemysłowe  powinny zawierać bandaże, plastry, chustę, a nawet ustnik do sztucznego oddychania, a jej wyposażenie powinno być zgodne z normami unijnymi.

 

Apteczka pierwszej pomocy musi się znajdować w każdym zakładzie pracy, w szkole czy w sklepie. Jednak w przypadku zakładów przemysłowych przepisy regulujące tą kwestię są jeszcze bardziej rygorystyczne, ponieważ prawdopodobieństwo wystąpienia wypadku w takim miejscu jest relatywnie większe.


Apteczka pierwszej pomocy przemysłowa powinna zawierać takie wyposażenie, jak: kompresy, opaski elastyczne, plastry, opatrunki sterylne, chusty opatrunkowe, koc ratunkowy, nożyczki, rękawice lateksowe, chusteczka do dezynfekcji, ustnik do sztucznego oddychania i materiały edukacyjne, dotyczące szybkiego i skutecznego udzielania pierwszej pomocy.


Kupując taką apteczkę warto zwrócić uwagę na to, czy posiada ona znak, który zatwierdza zgodność jej zawartości z normą DIN 13157 PLUS. Tylko wówczas będziemy mieli pewność, że w środku znajdziemy właśnie te spośród wymienionych wyżej produktów, które zgodnie z przepisami powinny się tam znaleźć.


W przypadku apteczek przemysłowych powyższe wyposażenie powinno być w kilku rozmiarach i typach, żeby w razie konieczności łatwo dopasować jeden z produktów do zaistniałego wydarzenia.

Tutaj znajdziesz prawidłowo wyposażone apteczki pierwszej pomocy


Żeby wykorzystanie apteczki było szybkie i skuteczne musi się ona znajdować w łatwo dostępnym miejscu, które znane jest wszystkim pracownikom. Wskazanie miejsca przechowywania apteczki powinno być jednym z podstawowych punktów podczas szkolenia BHP i PPOŻ.
Posiadanie certyfikowanej apteczki, umieszczonej w odpowiednim miejscu, jest bardzo ważne dla pracodawcy. W razie wypadku odpowiednie służby często kontrolują stopień przygotowania zakładu na takie nieszczęśliwe zdarzenia.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *