Stomatologia

Przychodnia stomatologiczna dla dzieci

Wybierając dla swojego dziecka przychodnię stomatologa zwracamy zwykle uwagę przede wszystkim na doświadczenie i kwalifikacje zawodowe, ale również na sposób bycia, życzliwość, sposób rozmowy, uśmiech i otwartość lekarza.

Wizyta u stomatologa to zwykle duża dawka stresu i strachu, stąd ważne jest aby stomatolog dziecięcy zapewnił jak najwyższy komfort wizyty. Ważne jest by dziecko nie przestraszyło się, w przeciwnym bowiem razie może pojawić się problem na wiele lat.

Przychodnia stomatologiczna

Wybierając przychodnię stomatologiczną dla dzieci zwracać należy uwagę na: komfort leczenia, doświadczenie i kwalifikacje kadry, sprzęt jakim dysponuje przychodnia, rodzaje proponowanej diagnostyki oraz oferowane dodatkowe usługi. Oczywiście doświadczenie i kwalifikacje kadry maja bardzo duże znaczenie, gdyż w takim przypadku spokojni  możemy być o jakość świadczonych usług. Komfort leczenia, a więc przede wszystkim znieczulenia, które pozwolą na spokój dziecka, jak również dokładną pracę stomatologa, ale również warto zwrócić uwagę na wystrój i wyposażenie poczekalni, tak by dziecko nie przeżywało dodatkowo okresu czekania, coraz częściej poczekalnie dla małych pacjentów wyposażone są w cieple i kolorowe pokoje zabaw. Sprzęt, zwłaszcza dla małych pacjentów powinien być nowoczesny i specjalistyczny.

Precyzyjna diagnostyka i dodatkowe usługi

Warto zawsze zapytać o formy i urządzenia do diagnostyki i profilaktyki. Zwłaszcza dla dzieci uciążliwe zwykle jest przemieszczanie się do innego miejsca w celu dokonania jakiegoś zaleconego badania diagnostycznego. Warto, by w przychodni była możliwość jak najszerszej diagnostyki, na przykład w postaci takich urządzeń jak: laser diagnostyczny, mikroskopy, rtg zębów czy konsultacji ortodontycznej. Warto również zwrócić uwagę na dodatkowe usługi, takie jak:

  • leczenie próchnicy u dzieci, okazuje się, że zęby mleczne też trzeba leczyć
  • ortodoncja, aparat na zęby, estetyczne zamki
  • lapisowanie, sposób zabezpieczenia mlecznych zębów, polegający na delikatnym usunięciu kamienia nazębnego, a następnie nałożeniu ochronnego preparatu
  • fluoryzacja, sposób na ochronę i wzmocnienie zębów, poprzez nałożenie fluoru o dość wysokim stężeniu
  • lakowanie to ochrona zębów przed atakiem próchnicy, polegająca na uszczelnianiu uzębienia
  • ozonowanie to zabezpieczenie przed rozwojem próchnicy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *