Artykuły Kobieta Mężczyzna,  Artykuły medyczne,  Artykuły zdrowie

Redukcja cellulitu – kliniki chirurgii plastycznej

Każda kobieta chce się podobać i by to osiągnąć walczy z wszelkimi niedoskonałościami skóry. Cellulit to problem wielu kobiet, który nie tylko działa negatywnie na skórę, ale także wpływa negatywnie na psychikę.

Cellulit, czy też popularnie skórka pomarańczowa, to nie tylko problem kosmetyczny ale także objaw zaburzeń gospodarki hormonalnej naszego organizmu, umiarkowanych problemów z krążeniem i rozrostu tkanki tłuszczowej. Cellulit to problem prawie w 100% kobiecy, który dotyka skóry pośladków, ud i ramion, a kobiecość tego problemu wynika z głównego winowajcy- żeńskiego hormonu estrogenu. Do walki z cellulitem warto zastanowić się na poważnymi krokami. Czasem bowiem same kremy i suplementy diety nie wystarczą. Istotną rolę mogą tu odegrać kliniki chirurgii plastycznej. Niekiedy doskonale wyposażone w sprzęt o światowej klasie, ale również kadra tam pracująca to wybitni specjaliści z dziedziny chirurgii plastycznej.

 

To także problem wielu pań w ciąży i po porodzie, osób otyłych i w okresie menopauzy. Wszystkie kobiety są narażone na ten problem nawet jeśli nie rodziły dzieci, są szczupłe i mają dopiero dwadzieścia klika lat. Fizycznie cellulit to nierówna, pofałdowana skora, jakby z grudkami dlatego nazywa się ja skórka pomarańczowa bo do złudzenia przypomina fakturę pomarańczy. Nie należy się załamywać gdy pojawia się pierwsze symptomy problemów z cellulitem, ale trzeba zacząć działać. W pierwszych stadiach bardzo łatwo zredukować cellulit i zapobiec jego rozprzestrzenianiu. Stosowanie dobrych preparatów i połączonych wysiłków antycellulitowych sprawi, że szybko zapomnisz o tym problemie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *