Artykuły medyczne,  Artykuły zdrowie,  Poradniki,  Zdrowie i Uroda

Rehabilitacja w domu – czy to możliwe?

Zabiegi rehabilitacyjne prowadzane są zwykle w warunkach szpitalnych lub specjalistycznych ośrodkach. Niekiedy może to stanowić poważną przeszkodę dla osób ciężko chorych i samotnych, które mają kłopoty z samodzielnym poruszaniem się. Centrum Medyczne Damiana wychodzi naprzeciw oczekiwaniom pacjentów i proponuje rehabilitacje w zaciszu domowym.

Rehabilitacja w domu – jak to wygląda?

Decydując się na rehabilitację domową możemy mieć pewność, że zabiegi będą prowadzone przez wykwalifikowanego fizjoterapeutę z doświadczeniem. Na podstawie skierowania wystawionego przez lekarza specjalistę, prowadzi on odpowiednio dobraną, kompleksową terapię. W tym celu rehabilitant dysponuje niezbędnym sprzętem przenośnym, który każdorazowo zabierany jest do domu pacjenta. Nie ma zatem obawy, że w jakikolwiek sposób zabiegi rehabilitacyjne prowadzone w domu będą odbiegać jakością od tych, które odbywają się w szpitalu. W zależności od zaleceń terapia może być prowadzono w bardzo zróżnicowany sposób. Każdy pacjent traktowany jest indywidualnie i w zależności od potrzeb dobierane są najbardziej odpowiednie formy rehabilitacji. W szerokiej ofercie Centrum Medycznego Damiana  znajdują się między innymi masaże lecznicze, relaksacyjne i limfatyczne, terapia manualna, kinezyterapia, prądy, ultradźwięki, pole magnetyczne oraz laser (więcej na https://www.damian.pl/centrum-rehabilitacji/rehabilitacja-w-domu/).

Kto może korzystać?

Z domowej rehabilitacji korzystać mogą zarówno dzieci jak i dorośli. Jest to szczególnie wygodna forma terapii dla osób starszych, samotnych oraz cierpiących, którym poruszanie sprawia ból, ale także dla małych dzieci, które z uwagi na poczucie bezpieczeństwa chętniej poddają się terapii w domu. Świadczone zabiegi obejmują przede wszystkim leczenie wszelkiego rodzaju bólu, m.in. występującego na tle zmian zwyrodnieniowych, nerwobóli czy rwy kulszowej. Ponadto rehabilitacja domowa kierowana jest do osób po urazach typu zwichnięcia czy złamania, a także do chorych po wylewach, udarach i innych urazach mózgowych. W przypadku najmłodszych pacjentów dodatkowo świadczone są zabiegi rehabilitacji neurologicznej prowadzonej profesjonalnie opracowanymi metodami.

Wiele korzyści dla pacjenta

Podsumowując, prowadzenie rehabilitacji w warunkach domowych niesie za sobą wiele korzyści dla pacjenta:

– nie wymaga straty czasu na dojazdy do szpitala;

– odbywa się regularnie, w dogodnie ustalonym terminie;

– zapewnia indywidualne podejście do pacjenta;

– odbywa się w miłej i spokojnej atmosferze, co gwarantuje pacjentowi komfort i poczucie bezpieczeństwa;

– przynosi tak samo dobre efekty jak terapia prowadzona w warunkach szpitalnych.

2 komentarze

  • iwona maliszewska

    Rehabilitacja domowa to świetne rozwiązanie dla każdego! Ja na początku chodziłam na zabiegi rehabilitacyjne w Łodzi. Tam nauczyłam się wielu przydatnych ćwiczeń, które mogę wykonać w domu w Łodzi. Rehabilitacja domowa daje świetne efekty.

  • EFFY

    Słyszałam sporo na temat rehabilitacji domowej, ale wydaje mi się, że w przypadku poważniejszych urazów trzeba odwiedzić gabinet rehabilitacyjny. Kraków to miasto, w którym w 2014 roku uległam poważnemu wypadkowi. W tym właśnie mieście udało mi się jednak znaleźć wspaniałego fizjoterapeutę, który uchronił mnie przed kalectwem. Pamiętajmy o tym, że domowe zacisze nigdy nie zastąpi nam dobrze wyposażonego gabinetu z nowoczesnym, sprzętem rehabilitacyjnym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *