Artykuły medyczne,  Artykuły zdrowie

Rehabilitacja – udar mózgu

Rehabilitacja jest bezpośrednim i wszechstronnym postępowaniem skierowanym do osób niepełnosprawnych psychicznie lub fizycznie. Rehabilitacja medyczna osób dysfunkcyjnych daje możliwość pełnego lub optymalnego powrotu do zdrowia, usamodzielnienia się i aktywnego udziału w życiu codziennym.

Udar mózgu jest następstwem zaburzenia krążenia w mózgu i narzuca konieczność bezwarunkowej hospitalizacji i regularnej rehabilitacji. Najczęściej występuje u osób starszych choć odnotowano również przypadki udaru u dzieci.

Rehabilitacja Warszawa zaleca szybkie działania mające na celu usprawnienie i możliwe przywrócenie utraconej sprawności. Bardzo ważne jest zapobieganie odleżynom i przykurczom, które bardzo często pojawiają się u osób mających problemy z poruszanie się po przebytym udarze. Należy regularnie zmieniać pozycję chorego oraz często zmieniać opatrunki. Duże znaczenie ma również zastosowanie odpowiednich materacy i poduszek przeciwodleżynowych.

Rehabilitacja Kraków wprowadza wstępną diagnostykę w celu ustalenia stanu zdrowia chorego i zastosowania odpowiedniej terapii. Na początku wprowadza się proste ćwiczenia zapobiegające utrwaleniu niepoprawnych odruchów wynikających z nieprawidłowego napięcia mięśni. Pierwszymi ćwiczeniami może być siadanie, stanie lub poruszanie się z odpowiednim podparciem. Bardzo ważne jest równoczesne przekonywanie osoby chorej do samodzielnego wykonywania ćwiczeń i w miarę możliwości posługiwania się chorą kończyną. Należy pamiętać, że regularne ćwiczenia i pozytywne nastawienie pacjenta w dużej mierze sprzyjają szybszemu powrotowi do zdrowia.

K-S-A

   
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *