Stomatologia

Rodzaje implantów

Implanty zębowe to obecnie jedna z najpopularniejszych i najczęściej stosowanych form leczenia braków w uzębieniu.

Jest to również innowacyjna metoda oraz najszybciej rozwijający się dział stomatologii. Wszystko dzięki bardzo szybkiemu rozwojowi wykorzystywanych technik, dzięki którym cały zabieg wszczepienia implantów jest przeprowadzany praktycznie bezboleśnie. Stomatolodzy są w stanie odbudować nie tylko pojedynczy ząb, ale nawet zrekonstruować całe utracone uzębienie. Wobec tego, czy implanty mają jakiekolwiek wady?

Metodą na odbudowanie całego uzębienia, są mosty oparte na implantach. Do zalet tego rozwiązania należy estetyka wykonania, która przywraca piękny i zdrowy uśmiech. Takie mosty również doskonale rekonstruują funkcjonalność naturalnych zębów. Po zabiegi pacjenci unikną przykrych konsekwencji zaniku tkanki kostnej, takich jak obniżenie dziąseł lub zapadnięcie ust. Jedynym istniejącym przeciwwskazaniem odnośnie takiego zabiegu, może być zbyt niska lub wąska kość wyrostka zębodołowego lub zbyt duża miękkość kości szczęki.

Jeżeli kość części zębodołowej żuchwy jest zbyt cienka, to istnieje również alternatywne rozwiązanie, którym są mini implanty zębów. Polega to na tym, że na wkręconych implantach mocuje się ruchomą protezę, która jest bardzo stabilna – nie przestawia się, nie spada i nie wiąże się z koniecznością jej podklejania. Dodatkowym plusem tej metody jest to, że implanty można założyć bezpośrednio po zakończeniu zabiegu. Niestety, takie implanty nie wytrzymują długotrwałego obciążenia, wobec czego są zazwyczaj rozwiązaniem na kilka miesięcy, jako tymczasowe mocowanie.

Implanty zębowe są obecnie najskuteczniejszą metodą odbudowy zębów – nie powodują zaniku kości, zaś osadzone w nich zęby są praktycznie idealnym odwzorowaniem naturalnego środowiska jamy ustnej. Co więcej, jest to inwestycja na lata, zaś bardzo wielu stomatologów twierdzi, że odpowiednio wszczepione i pielęgnowane implanty, mogą wytrzymać nawet całe życie.

Obecne rozwiązania stomatologiczne pozwalają często na odbudowanie pięknego uśmiechu zaledwie w jeden dzień, a nawet niekiedy w krótszym czasie. Gabinet stomatologiczny przestał już przerażać większość społeczeństwa, zaś leczenie kanałowe nie budzi odczucia bólu, które niegdyś faktycznie mogło towarzyszyć takiemu zabiegowi. Chirurgia stomatologiczna bardzo rozwinęła się przez ostatnią dekadę, co możemy zobaczyć na własne oczy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *