Artykuły Kobieta Mężczyzna

Czy rzucenie palenia bez pomocy specjalisty jest w ogóle możliwe?

Palenie papierosów można śmiało nazwać chorobą cywilizacyjną. Nałóg ten dotyka wielu ludzi w różnym wieku i wielu z nich pozostaje z nim na zawsze. Wielu zabiera życie, młodość, rodzinę czy pieniądze. Część potrafiła się wyrwać i zmienić swoje życie. W ogólnej świadomości jest to jednak przedstawiane jako niezwykle trudne, jako gest silnej woli, który niemalże nigdy nie może być podjęty bez wsparcia specjalisty. Czy rzeczywiście tak jest?

Dlaczego nie możemy rzucić?

            Rzucanie palenia czy odstawianie jakiegokolwiek czynnika, od którego jesteśmy uzależnieni lub który tworzy naszą codzienność jest pozbawianiem nas bezpieczeństwa, wytrącaniem ze strefy komfortu. Nie możemy więc rzucić palenia, bo czujemy, że jest ono nam potrzebne. Że bez niego sobie nie poradzimy, nie uspokoimy się, nie pozwoli nam to się skupić ani normalnie żyć. Boimy się. To właśnie strach jest podstawową kwestią, która nie pozwala ludziom rzucić nałogu.

Czy specjalista jest istotny?

            Problem nałogu jest problemem psychicznym. Oczywiście, osobom zajmującym się rzucaniem palenia nie można odmówić kwalifikacji, jednak mózg ludzki jest w stanie poradzić sobie z tym sam, przy odpowiednim wsparciu. Potrzebuje skutecznego sposobu na rzucenie palenia, który wybije go z rytmu codzienności i sprawi, że cały strach zniknie, a plusy palenia wydadzą się całkowicie niedorzeczne.

Rewolucyjna metoda

            Jednym słowem, należy skupić się na tym, dlaczego palisz, a nie na tym, dlaczego palić nie powinieneś. Do takich wniosków dotarł Allen Carr i jego rewolucyjna metoda Easyway To Stop Smoking święci tryumfy gdziekolwiek by nie była stosowana. To naturalne wykorzystanie mądrości ludzkich umysłów.

            Nie daj sobie wmówić, że rzucenie palenia wymaga wielkiej siły woli i udziału osób trzecich. Tak naprawdę bowiem jest to tylko w Tobie, a zmiana myślenia na ten temat sprawi, że z łatwością uwolnisz się z nałogu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *