Stomatologia

Jakie są rozwiązania, które można zastosować po usunięciu zęba? Korzyści implantów zębowych

Zdarza się, że zepsutego zęba nie ma możliwości uratowania i jedyną szansą na pozbycie się okropnego bólu jest ekstrakcja zęba. Bywa i tak, że w wyniku jakiegoś wypadku ząb zostanie utracony.

Nowoczesne technologie przewidują rozwiązania, które pozwolą na nowo cieszyć się pełnym uzębieniem i pięknym uśmiechem. Jakie są rozwiązania, które można zastosować po usunięciu zęba? Jakie korzyści dają implanty zębów?

Sposoby uzupełniania luk po usunięciu zębów

Podczas wizyty z problemem uzupełnienia luk w uzębieniu stomatolog powinien zaproponować różne możliwości wypełnienia tych luk. Różne opcje związane się przede wszystkim z różnymi cenami. Najpopularniejszą formą uzupełniania zęba są implanty zębowe. W niektórych przypadkach stosuje się wkłady korzeniowo-koronowe, jednak ma to zastosowanie tylko w sytuacji, kiedy korzeń zęba nie został całkowitemu zniszczeniu lub złamaniu. Dla pojedynczych lub liczniejszych ubytków stosowane bywają także mosty protetyczne. Jest to jednak rozwiązanie mniej trwałe, często bywa jednak sporo tańsze od innych opcji.

Implanty zębów korzyści

Metoda leczenie implantologicznego polega na wykonaniu sztucznego korzenia, który staje się podporą dla implantu. Najczęściej korzeń to tytanowy element, który wszczepia się w kość szczękową. Cały proces leczenia powinien omówić stomatolog, dlatego najlepiej wybrać sprawdzony gabinet stomatologiczny, w którym przeprowadza się takie zabiegi.

Implanty zębów bywają drogim rozwiązaniem, ale są obecnie najbardziej korzystną opcją. Przede wszystkim po procesie leczenia implantologicznego nikt nie zauważy różnicy. Nowy ząb wygląda tak samo jak ząb naturalny. Ząb posiada dopasowany do reszty uzębienia kolor. Identyczna jest jego przezierność. W dodatku pacjent nie odczuwa różnicy w funkcjonalności uzębienia, gdyż implant spełnia taką samą funkcję, jak poprzedni ząb. Nie trzeba wystrzegać się spożywania twardych potraw. Implanty zębówspełniają także funkcje korzystne dla zdrowia. Ich wszczepienie zapobiega możliwości zaniku kości oraz tkanek miękkich dziąseł. To rozwiązanie, w przeciwieństwie np. do mostów, nie narusza sąsiadujących z ubytkiem zębów.

Implanty zębowe cena

Wycena implantów zębowych jest zwykle indywidualna. Niemal każda klinika stomatologiczna współcześnie oferuje rozłożenie kosztów leczenia na dogodne raty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *