Artykuły medyczne,  Artykuły zdrowie

Sidolux M – Twój przyjaciel w walce z kurzem

W domu, w którym mieszka alergik, tak naprawdę wszystko powinno być przedmiotem bacznej uwagi. Czynników uczulających może być bardzo wiele, jednak to roztocza są odpowiedzialne za aż 50% przypadków alergii. Dlatego też należy przyłożyć szczególną uwagę to walki z nimi. Piszemy jak to zrobić.

Roztocza przede wszystkim znajdują się w kurzu domowym, a także w miejscach gdzie
przechowujemy żywność. W jednym tylko gramie kurzu występuje ok. 2 tysięcy tych drobnych
organizmów. Jednak toto nie one same są alergenem. Głównym czynnikiem uczulającym są odchody i szczątki roztoczy. Pamiętajmy, że tylko w ciągu jednej doby roztocza produkują aż 200 razy więcej odchodów niż ważą. Dlatego też tak ważne jest codziennie ich zwalczanie.

Objawy uczulenia
U osób uczulonych na roztocza główne objawy są powiązane z układem oddechowym. Alergia przejawia się przede wszystkim: kaszlem, katarem, astmą, a także nierzadko wypryskami skórnymi i bólami brzucha. Objawy nasilają się okresowo i są bardziej intensywne w nocy, a zwłaszcza rano, gdy wstajemy z łóżka. Jest to spowodowane tym, że najczęściej to właśnie nasze łóżka, pościel i poszewki są pełne roztoczy i ich odchodów.

Metody ograniczenia liczby roztoczy
Warto wiedzieć, że roztocza znajdują się w każdym, nawet w tym najczystszym domu. Pomimo iż praktycznie nie można się przed nimi uchronić, to jednak przestrzeganie kilku prostych zasad pozwoli na znaczne ograniczenie ich liczby. Aby skutecznie zwalczać te mikroskopijne pajęczaki pamiętajmy, że przede wszystkim żyją one w kurzu, występującym nie tylko we wspomnianych wcześniej materacach i pościeli, ale również w dywanach, zasłonach, na meblach czy pluszowych zabawkach.

Pierz w wysokiej temperaturze
Roztocza nie są odporne na działanie wysokiej temperatury. Dlatego też poszewki, ręczniki i pluszowe
zabawki najlepiej jest prać w temperaturze 60 stopni lub wyższej. Dodatkowo, jeśli mamy taką możliwość, pranie powinniśmy suszyć na świeżym powietrzu. Warto także wiedzieć, że przynajmniej raz na tydzień należy wymieniać poszewki. W trakcie przebierania pościeli wskazane jest również każdorazowo ją wietrzyć, najlepiej w słoneczne letnie dni.

Wycieraj kurze
Pamiętajmy, że im więcej kurzu mamy w mieszkaniu, tym więcej znajduje się w nim roztoczy i tym intensywniejsze są objawy alergii. Dlatego też powinniśmy przynajmniej raz w tygodniu odkurzać meble, najlepiej stosując specjalny środek, jak np. Sidolux M do mebli przeciw kurzowi. Dzięki specjalnej recepturze preparat doskonale poradzi sobie z kurzem i pyłkami. Utrudnia również wnikanie brudu w powierzchnię, a co najważniejsze tworzy „aktywną tarczę” zapobiega osiadaniu kurzu.

Regularnie wietrz pomieszczenia
Warto wiedzieć, że najwięcej tych małych zwierzątek znajduje się w zagraconych, wilgotnych
domach, które są rzadko wietrzone. Roztocze nie lubią świeżego, a przede wszystkim suchego i chłodnego powietrza. Powinniśmy zatem, niezależnie od pory roku, regularnie wietrzyć swoje cztery kąty. Dla osób uczulonych na roztocza optymalne warunki w pomieszczeniu to temperatura 18 stopni C oraz niska wilgotność.

Materiał został opracowany na podstawie książki dr Danuty Myłek, „Alergie” (Wydawnictwo
W.A.B., Warszawa 2005).

INFORMACJE DODATKOWE O LAKMA STREFA
Istniejąca od 1993 roku firma Lakma Strefa jest jednym z czołowych polskich producentów w wybranych gałęziach chemii gospodarczej. Dzięki możliwości opracowywania nowoczesnych technologii firma może szybko reagować na potrzeby rynku. Zapewnia to przedsiębiorstwu
możliwości dynamicznego rozwoju. Lakma Strefa zatrudnia wyspecjalizowany i doświadczony personel, a także dysponuje nowoczesnym parkiem maszynowym, który stale się rozwija. Doskonale wyposażone laboratorium, które posiada firma gwarantuje wysoką jakość oferowanych produktów. Lakma Strefa posiada zorganizowaną i rozbudowaną sieć dystrybucji swoich wyrobów na terenie całego kraju.
 
Sztandarowe produkty Firmy Lakma Strefa to:
* Sidolux do Ochrony i Nabłyszczania podłóg;
* Sidolux M do mebli;
* Sidolux do mycia specjalistycznego;
* Sidolux do mycia uniwersalnego;
* Sidolux Crystal;
* Cleanlux;
* Dywanlux;
* Silux;
* Satin
* Green Vision.

Tagi: leczenie alergii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *