Artykuły medyczne,  Artykuły zdrowie

Skinboosters – Rewitalizacja skóry Restylane Vital

Jesteśmy genetycznie zaprogramowani na starzenie i jest to proces nieunikniony, na jaki nie mamy wpływu. Zwykle pierwsze objawy obserwujemy między 30. a 35. rokiem życia, kiedy skóra powoli zaczyna tracić wodę, swoją jędrność i objętość, a dzieje się tak wskutek utraty w pierwszej kolejności kwasu hialuronowego. W dalszym etapie zanik włókien kolagenowych skóry, spadek objętości spowodowany ubytkiem tkanki podskórnej, powoli prowadzi do ścieńczenia naskórka. Procesu nie zmienimy, ale stanowczo możemy go powstrzymać, przywracając skórze optymalny poziom nawilżenia i ujędrnienia.

Dlaczego kwas hialuronowy?

 

Zanik kwasu hialuronowego, który z uwagi na swoje właściwości higroskopijne wiąże wodę w naskórku, powoduje spadek wilgotności skóry. Konsekwencją jest utrata jej młodzieńczego napięcia i naturalnej świeżości. Spadek objętości zaburza kontur i linię twarzy – tak zmieniają się nasze rysy. Innowacja Restylane Skinbooster to formuła stabilizowanego kwasu hialuronowego, który przywraca skórze jej naturalne wypełnienie, pobudza produkcję kolagenu, a w efekcie przywraca witalność.  Jest jednym z prestiżowych produktów gamy Restylane – naturalnych wypełniaczy, dzięki którym złagodzimy upływ czasu, korygując zmiany w sposób naturalny i trwały. Specjalny sposób stabilizacji kwasu hialuronowego sprawia, że utrzymuje się w skórze dłużej niż tradycyjne preparaty do mezoterapii. Genetyczne mechanizmy starzenia skóry oraz czynniki zewnętrzne u różnych osób oddziaływają różnie, z uwagi na uwarunkowania i środowisko. To sprawia, iż pomimo tego samego lub zbliżonego wieku biologicznego, proces starzenia u każdego będzie przebiegał inaczej. Zawsze jednak czynnikiem decydującym o zmianach będzie utrata kwasu hialuronowego, tylko siła tego procesu będzie zindywidualizowana – tłumaczą eksperci Sthetic Klinika dr Jagielskiej. Podając w iniekcji naturalny kwas hialuronowy możemy zatrzymać ten proces i przywrócić skórze młodzieńczy wygląd, dzięki jego właściwościom –  pobudzeniu fibroblastów do produkcji włókien kolagenowych oraz podtrzymaniu naturalnej bariery skóry przed niszczącym działaniem wolnych rodników.

 

Skinboosters– na czym polega zabieg Restylane Vital?

 

Restylane Vital jest zabiegiem odświeżającym, polecanym w celu głębokiego nawilżenia suchej skóry, pozbawionej napięcia i witalności, z oznakami starzenia, przemęczonej i dojrzałej. Preparat przywraca odpowiedni poziom nawodnienia skóry, dzięki czemu odzyskuje ona elastyczność , napięcie, wyraźnie poprawia się jej jędrność oraz zostaje pozbawiona efektu fotostarzenia.

Zabieg polega na iniekcji żelu we wszystkie obszary twarzy i ciała, które wymagają rewitalizacji i wypełnienia. Może też być wykonywany jako wzmocnienie kuracji i zabieg uzupełniający przy innych procedurach, jak np. terapie laserowe czy lifting niechirurgiczny. Podany równomiernie na wskazane partie (1-2 ml), wiąże wodę i pozostaje w obszarze zabiegu przez kolejne miesiące. Iniekcje Restylane Vital wykonuje się w seriach, co 3 – 4 tygodnie.

 

Rezultaty kuracji

 

Najlepszy efekt daje wskazana seria – 4 zabiegów, po których skóra jest zrewitalizowana i wypoczęta, dzięki głębokiemu nawilżeniu, zwłaszcza jeśli przed zabiegiem była odwodniona. Komfort pacjentka odczuwa już po pierwszym zabiegu. Ponieważ kwas hialuronowy regeneruje proces odbudowy napięcia skóry dzięki produkcji kolagenu, odzyskuje ona swoje naturalne wypełnienie i jędrność. To poprawia owal twarzy i ogólny wizerunek – subtelnie odmłodzony staje się wyraźniejszy i bardziej ustabilizowany dzięki wyrównaniu konturów.

Jak zaznaczają specjaliści z Kliniki Sthetic, Restylane Vital jest skuteczną alternatywą dla zabiegów mezoterapii niestabilizowanym kwasem hialuronowym, zapewniając trwalsze efekty biofizyczne. Trwałość Restylane Vital od 6 do 18 miesięcy jest uwarunkowana indywidualnie i zależy od wieku oraz jakości skóry, zaawansowania procesu i stylu życia (np. nałogi, solarium). Sam zabieg trwa około 30 minut, a ponieważ jest procedurą iniekcyjną, reakcje skóry po jego zakończeniu są typowe i zależą od stopnia wrażliwości pacjentki. Wszystkie towarzyszące temu objawy w postaci podrażnienia i lekkiej, miejscowej opuchlizny samoistnie ustępują w ciągu 2 dni.

 

Tekst przygotowany we współpracy z: http://sthetic.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *