Artykuły Kobieta Mężczyzna

Skuteczna pomoc w nietrzymaniu moczu

Problem nietrzymania moczu najczęściej dotyka kobiety ze względu na ich fizjologię, ale również mężczyznom może utrudniać życie. W takiej sytuacji potrzebna jest odpowiednia ochrona zabezpieczająca przed wstydliwymi sytuacjami. Jakie środki higieniczne działają najskuteczniej?

Jakie środki chłonne są dostępne?

 

Kobiety z nietrzymaniem moczu stosują czasem klasyczne wkładki higieniczne lub podpaski, które jednak nie są dostosowane do pochłaniania moczu. Konieczne jest stosowanie wkładek i podpasek specjalistycznych, ponieważ tylko takie zapobiegają rozprzestrzenianiu się przykrego zapachu moczu i chronią przed podrażnieniami oraz odparzeniami skóry. Niestety zwykłe podpaski wchłaniają mocz, ale ich powierzchnia nie pozostaje sucha – komfort mogą zapewnić jedynie właściwie dobrane produkty. Dorosłe osoby mogą korzystać również z pampersów i pieluchomajtek. Umożliwiają normalne funkcjonowanie osobom chodzącym, które w momencie pojawienia się schorzenia często wycofują się z życia społecznego, ponieważ czują się skrępowane swoim problemem i obawiają się wycieku moczu w najmniej spodziewanym momencie. Środki chłonne stanowią doskonałą pomoc, która umożliwia wyjście z domu. W przypadku młodszych osób jest to rozwiązanie, które umożliwia w ogóle kontynuowanie pracy i utrzymywanie życia towarzyskiego. Równocześnie należy zdiagnozować przyczynę problemu i podjąć odpowiednie leczenie.

 

Jakie czynniki należy uwzględnić, wybierając środki chłonne?

 

W przypadku osób chodzących potrzebna jest inna ochrona niż w sytuacji, gdy mamy do czynienia z osobami leżącymi. Jest to podstawowa kwestia, jaką trzeba wziąć pod uwagę. Nawet, jeżeli dana osoba porusza się wyłącznie po domu będzie wymagać zastosowania innego środka chłonnego niż osoba, która jest zupełnie zależna od innych. Istotną kwestię stanowi stopień nietrzymania moczu. Nietrzymanie może przybierać lekki charakter, gdy mocz jest mimowolnie oddawany kropelkami. Może też występować średnie lub ciężkie nietrzymanie moczu, gdy dochodzi właściwie do zupełnej utraty kontroli i duże ilości moczu są oddawane zupełnie bezwiednie. Majtki chłonne są dostępne w różnych rozmiarach od S do XL, które dopasowuje się pod względem obwodu w pasie mierzonego w centymetrach.  Tabela rozmiarów jest dostępna na stronie www.tena.pl.

 

Dlaczego specjalistyczne środki higieniczne zapewniają komfort?

 

Cechuje je dyskrecja, która jest szczególnie ważna dla osób prowadzących aktywny tryb życia. Chociaż nietrzymanie moczu jest kojarzone z podeszłym wiekiem, występuje również często u osób w średnim wieku, a nawet młodych. Specjalistyczne produkty są niewidoczne pod ubraniem i wygodne. Doskonale przylegają i nie przeszkadzają podczas chodzenia. Są łatwe w zastosowaniu. Majtki chłonne zakłada się tak samo jak zwykłą bieliznę. Odpowiedni system zapewnia uczucie suchości i neutralizuje nieprzyjemny zapach. Produkty higieniczne stworzone  z myślą o problemie nietrzymania moczu są wykonane z delikatnych i miękkich materiałów przyjaznych dla skóry, co chroni przed podrażnieniami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *