Artykuły Kobieta Mężczyzna,  Artykuły medyczne

Skuteczna walka z cellulitem

Nierówności na ciele przypominające skórkę pomarańczy to udręka wielu kobiet. Perspektywa nadchodzącego lata i wakacji skłania nas do większej pracy nad sylwetką. Jak zatem skutecznie pozbyć się cellulitu?

Czym jest cellulit?

            Najczęściej pojawia się na brzuchu, biodrach, udach i pośladkach. Cellulit to nic innego, jak nieprawidłowo rozmieszczona pod powierzchnią skóry tkanka tłuszczowa, która występuje razem z zmianami tkanki podskórnej. Uwidacznia się on w postaci nierówności, wzgórków i wgłębień na powierzchni ciała. Cellulit rozwija się, gdy podskórne komórki tłuszczowe stają się nabrzmiałe na skutek odkładania się tłuszczu. W rezultacie pogarsza to krążenie, a także funkcjonowanie procesu metabolizmu i układu limfatycznego. Powoduje również redukcję elastyczności tkanki łącznej, a przy ucisku na nerwy nadwrażliwość skóry. Utrata elastyczności stwarza niepożądane naprężenia pomiędzy warstwami skóry, wskutek czego jej powierzchnia staje się nieregularna.

 

Jak skutecznie walczyć z cellulitem?

            Sposobów na zwalczanie cellulitu jest wiele. Najczęściej stosowaną kuracją są kosmetyki – różnego rodzaju kremy, emulsje, balsamy czy peelingi. Ta metoda walki z nierównościami skóry wymaga jednak czasu i konsekwencji, a i tak nie zawsze przynosi pożądane efekty. Jeżeli szukamy rozwiązania, które pomoże nam trwale pozbyć się cellulitu, warto zastanowić się nad profesjonalnym zabiegiem kosmetycznym. Najnowsze technologie z zakresu medycyny estetycznej skutecznie pomagają pozbyć się pomarańczowej skórki. –Jedną z metod nieinwazyjnej redukcji tkanki tłuszczowej jest stymulacja naturalnego procesu lipolizy, czyli rozpadu tłuszczu w tkance tłuszczowej. Produktami rozpadu są kwas tłuszczowy i glicerol, które podczas zabiegu zostają uwolnione do krwiobiegu – mówi Urszula Sztwiertnia, konsultant medyczny firmy SHAR-POL, specjalizującej się w innowacyjnych technikach medycznych. –Takie rozwiązanie stanowi platforma, będąca połączeniem czterech źródeł energii: podczerwieni, prądu RF, podciśnienia i masażu mechanicznego. Jej działanie polega na podgrzaniu tkanki tłuszczowej w całym przekroju, do odpowiednio wysokiej temperatury przy równoczesnym oddziaływaniu na tkankę łączną.  Dzięki temu dochodzi do przyśpieszenia metabolizmu i uelastycznienia skóry, co oznacza likwidację niechcianej skórki pomarańczowej – dodaje ekspert.

 

Dodatkowa pomoc

            Do wyboru mamy też inne metody, które wspomogą spalanie tkanki tłuszczowej i  redukcję cellulitu. Istotna z pewnością jest odpowiednia dieta. Unikać należy tłustych, wysokokalorycznych potraw. Lepiej sięgać po świeże owoce i warzywa, niż niezdrowe przekąski. Dobrym uzupełnieniem diety będzie niegazowana woda mineralna – dziennie powinniśmy wypijać jej 1,5 litra. Nieodzowna dla dobrego zdrowia i sylwetki jest także aktywność fizyczna. Pływanie, jazda na rowerze czy biegi pomogą utrzymać efekty wszelkich kuracji oraz zabiegów.

 

Źródło PR 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *