Artykuły zdrowie

Skuteczne metody na pozbycie się odcisków, nagniotków i pęcherzy

Blase an der Ferse einer FrauBól podczas chodzenia? Co zrobić jeśli w ciągu dnia na stopach pojawią się bolesne odciski? Poniżej podpowiadamy kilka skutecznych rozwiązań.

Przyczyny powstawania odcisków

Wykonując codziennie wiele zadań, mając różnorodne sprawy do załatwienia wciąż przemieszczamy się z miejsca na miejsce. Zazwyczaj nie sprawia to większych trudności, jednak czasem na stopie mogą pojawiać się bolesne miejsca. Czym mogą być one spowodowane? Odciski, pęcherze, nagniotki – pojawiają się w wyniku różnych czynników. Mogą je powodować za ciasne lub nieodpowiednio wyprofilowane buty, uprawianie sportu, wykonywanie pracy, przez nieprawidłowe ukształtowanie stopy i wiele innych. Niezależnie od powodu, są to nieestetyczne oraz bardzo uciążliwe zmiany – mogą powodować ból przy praktycznie każdym kroku. Jak się ich pozbyć szybko i skutecznie?

Pęcherz na stopie – szybka pomoc

Chociaż wielu osobom wydaje się, że powstałe zgrubienie należy przebić lub wyciąć, nie jest to najlepszy pomysł. Taka rana dużo wolniej się goi, jest bardziej podatna na podrażnienia – a co za tym idzie łatwiej o zakażenie lub nieestetyczną bliznę. Na szczęście są dużo skuteczniejsze sposoby na zniwelowanie bólu i przyspieszenie gojenia.

Doskonałą pomocą są specjalne plastry na pęcherze COMPEED. Po pierwsze zawierają specjalny żel, który pochłania wilgoć. Po drugie świetnie ochrania przed drażniącymi czynnikami zewnętrznymi. Naklejony na odcisk, pęcherz lub nagniotki na stopie, szybko przyniesie ulgę od bólu i zapewni szybsze gojenie się rany. Ze względu na różne rozmiary plastrów, łatwo można je dopasować do bolącego  miejsca.

Zapobiegaj zanim powstaną

Jeśli chcesz uniknąć pojawiania się odcisków lub pęcherzy, trzeba działać z wyprzedzeniem. Noszenie wygodnego, odpowiednio dopasowanego obuwia do stopy, które uwzględnia warunki w jakich żyjemy, pomoże w znacznym stopniu uniknąć ich powstawania. Podobnie unikanie zakładania zbyt ciasnych rajstop lub skarpet. Jeśli posiadasz buty, w które czasem wywołują odciski, ale nie chcesz się ich pozbyć, rozwiązaniem może być kupno odpowiednich wkładek lub plastrów ochronnych. Niektóre mogą być przymocowane bezpośrednio w miejscu które jest przyczyną bolesnych otarć.

Zapobiegać można również poprzez odpowiednią pielęgnację stóp. Regularne usuwanie zrogowaciałego naskórka, stosowanie nawilżających i ochronnych kremów dostosowanych do potrzeb stóp – możliwości jest wiele. Warto również być przygotowanym. W jaki sposób? Zawsze możesz mieć w torbie parę plastrów na pęcherze. W ten sposób okropny ból nie zatrzyma Ciebie w żadnej sytuacji!

Więcej informacji znajdziesz na stronie www.COMPEED.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *