Artykuły medyczne

Skuteczne płyny do płukania jamy ustnej – poznaj rozwiązania GUM

Szczotkowanie zębów, nawet najdokładniejsze, nie gwarantuje kompleksowej dbałości o czystość jamy ustnej. Codzienną higienę warto zatem uzupełnić płukaniem ust. Specjalistyczne płyny marki GUM zostały opracowane w taki sposób, by chronić zęby i dziąsła, a jednocześnie wspomagać leczenie szeregu powszechnych dolegliwości i problemów stomatologicznych. 

Po co stosować płyn do płukania jamy ustnej?

Czy warto używać płynu do płukania jamy ustnej? Zdecydowanie! Płukanie jamy ustnej to skuteczna metoda wspierająca utrzymanie zdrowych zębów i tkanek przyzębia. Przede wszystkim, z uwagi na płynną konsystencję stosowanego środka, gwarantuje dotarcie do każdego rejonu jamy ustnej. Oczyszcza także okolice, które z uwagi na swoją budowę są trudne do umycia przy zastosowaniu tradycyjnego szczotkowania zębów. Włosie manualnej szczoteczki, nawet pomimo prawidłowej techniki, nie zawsze dociera do wąskich szpar pomiędzy zębami. 

Płyn do płukania jamy ustnej jest zatem idealnym uzupełnieniem codziennej higieny, pozwalającym usunąć z przestrzeni międzyzębowych pozostałości spożytego jedzenia oraz tworzącą się płytkę nazębną.

Kiedy najlepiej płukać jamę ustną?

Korzyści zdrowotne uzyskuje się przy co najmniej dwukrotnym wypłukaniu ust każdego dnia. Ważna przy tym jest nie tylko regularność (stosowanie codzienne), ale i fakt, by płyn przetrzymywać w jamie ustnej przez około 30 sekund. Jest to czas, pozwalający na uzyskanie udowodnionego naukowo efektu antybakteryjnego dla płynu do płukania jamy ustnej

Płynu do ust można używać zarówno przed szczotkowaniem (to metoda zalecana osobom ze skłonnością do odkładania kamienia nazębnego – płyn rozmiękcza płytkę i ułatwia jej usunięcie), bezpośrednio po szczotkowaniu, jak i pomiędzy posiłkami. 

Jak dobrać płyn do jamy ustnej?

Istnieje wiele problemów w obrębie jamy ustnej, których terapię wspomoże odpowiednio dobrany produkt do płukania. Rozwiązania GUM dają szeroki wybór środków ograniczających najczęściej występujące przykre dolegliwości. Jaki zatem płyn do płukania jamy ustnej wybrać? 

Korzystnie na zdrowie zębów i tkanek przyzębia oddziałuje płyn do płukania jamy ustnej bez alkoholu. Ogranicza on rozwój patologicznej flory bakteryjnej i jednocześnie nie prowadzi do nadmiernego wysuszenia śluzówki. To ważne kryterium wyboru wysokiej jakości produktu. 

Jeśli największym problemem jest gromadząca się płytka nazębna, korzystnie jest sięgnąć po płyn do płukania ust, który posiada składnik LAE ograniczający przywieranie drobnoustrojów do powierzchni zębów. Dobry płyn do płukania jamy ustnej, dzięki zawartości fluoru i izomaltu, skutecznie wzmocni szkliwo zębów, chroniąc je przed negatywnym działaniem czynników zewnętrznych. Będzie to doskonałe rozwiązanie zapobiegające rozwojowi próchnicy. Poznaj płyny do płukania jamy ustnej GUM https://www.sunstargum.com/pl/produkty/plyny-do-plukania.html

Gdy planowane jest wykonanie zabiegu chirurgicznego lub bezpośrednio po nim, warto płukać usta płynem czerwonym płynem do płukania jamy ustnej. Jest to dobry antyseptyczny płyn, który zmniejsza gromadzenie płytki nazębnej i łagodzi nadwrażliwość zębów. 

Przy pojawianiu się dyskomfortu związanego z nadmierną reakcją zębów na bodźce, korzystnie jest stosować regularnie różowy płyn do płukania jamy ustnej podczas codziennej pielęgnacji. Szybko przyczyni się on do uśmierzenia nieprzyjemnych dolegliwości bólowych, gdyż znieczula zakończenia nerwowe. 

Jeśli zęby tracą swój blask i pojawiają się zauważalne przebarwienia, można bezpiecznie rozjaśnić uśmiech dzięki zastosowaniu wybielającego płynu do płukania jamy ustnej. Taki środek to doskonałe uzupełnienie rozjaśniającej pasty do zębów. 

Specjalistyczne płyny marki GUM dostępne są w wielu drogeriach i aptekach, także internetowych. Dla jeszcze lepszej efektywności warto stosować całą serię produktów opracowanych z myślą o konkretnych potrzebach i wymaganiach. 

undefined

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *