Stomatologia

Skuteczne wybielanie zębów

Zęby wraz z wiekiem zaczynają tracić swoją naturalną barwę na skutek działania przeróżnych czynników (picie kawy, wina, palenie papierosów, spożywanie barwiących pokarmów), jednak sięgając po odpowiednie akcesoria dentystyczne i zabiegi można przywrócić im ich dawną biel.

Wybielanie zębów może odbywać się zarówno w domu, jak i w gabinecie stomatologicznym, jednak które jest skuteczniejsze?

Wybielanie zębów w domu
Jeśli komuś wydaje się, że w domowych warunkach możliwe jest wybielenie zębów o kilkanaście odcieni, to jest w bardzo dużym błędzie. Warto jednak wiedzieć o tym, iż stosując odpowiednio dobrane pasty wybielające, można w szybkim czasie osiągnąć zadowalający efekt. Specjalne pasty wybielające zęby zawierają najczęściej w swoim składzie substancje ścierne, które w mechaniczny sposób usuwają osad. Dzięki takiej paście możliwe jest zatem rozjaśnienie szkliwa o 2 tony, co jest dosyć dobrym rezultatem. Osoby, które sięgają jednak po pastę wybielającą, powinny zwrócić baczną uwagę na wskaźnik ścieralności, który nie powinien przekroczyć 200. Oprócz pasty wybielającej w każdej drogerii i aptece dostępne są specjalne żele oraz paski wybielające, których stosowanie również przynosi bardzo dobre efekty. Jeśli jednak uzyskany rezultat nie jest zadowalający, konieczna może się okazać wizyta w gabinecie stomatologicznym. Wybielanie zębów u stomatologa nie należy wprawdzie do najtańszych, jednak efekty mogą być oszałamiające.

Wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym
W gabinecie stomatologicznym możliwe jest wybielanie zębów na dwa sposoby, a mianowicie poprzez zastosowanie nakładek lub też przy użyciu lampy. Jeśli chodzi o pierwszą metodę, to stomatolog w pierwszej kolejności pobiera od pacjenta wycisk zębów, na podstawie którego przygotowuje następnie specjalne nakładki. Nakładki zakłada się w domu i nosi przez określoną ilość czasu, jednak wpierw konieczne jest zaaplikowanie na nie odpowiednio dobranego żelu wybielającego. Jeśli chodzi natomiast o drugą metodę, to w świetle lampy zęby można wybielić nawet o 5 tonów, co jest niezwykle dobrym wynikiem. Preparat stosowany podczas wybielania zębów ma bardzo wysokie stężenie, dlatego też przed jego nałożeniem konieczne jest zabezpieczenie dziąseł oraz szyjek zębów. Na zęby zostaje następnie nałożony żel, który naświetlany jest specjalną lampą. Cykl ten powtarza się zwykle kilka razy, w zależności od oczekiwań pacjenta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *