Wszystkim nam wydaje się, że młodość jest naszym największym sprzymierzeńcem. W związku z tym, utrzymanie świeżego i młodego wyglądu jest dla nas dużym priorytetem. Wraz z upływem lat na naszej skórze pojawia się jednak wiele zmian, które wchodzą w pewien konflikt z naszymi intencjami. Przebarwienia, rozszerzone naczynka, a przede wszystkim zmarszczki.

Choć w dawnych czasach zmarszczki były uważane za oznakę wielkiej mądrości i życiowego doświadczenia, obecnie staramy się raczej uniknąć ich najbardziej, jak potrafimy. Proces starzenia się skóry, tak jak i całego organizmu, jest jednak w pewnym stopniu nieunikniony. Naturalnie, zmarszczkom można przeciwdziałać na różny sposób. Zaostrzenie procesów starzenia wynika przede wszystkim ze złej pielęgnacji lub z wpływu szkodliwych czynników środowiska. W związku z tym ważnym jest, aby unikać promieniowania UV, stosować filtry przeciwsłoneczne, unikać gwałtownych zmian temperatur i dużego zanieczyszczenia powietrza. To z kolei jest w dużej mierze niemożliwe do uniknięcia. Znaczący wpływ na wygląd naszej skóry i powstawanie zmarszczek ma także brak odpowiedniego nawilżenia skóry.

Wygładzanie zmarszczek – metody

Popularną metodą walki ze zmarszczkami jest wprowadzenie odpowiedniej pielęgnacji skóry. Kosmetyków przeciwzmarszczkowych na rynku jest pod dostatkiem, należy jednak pamiętać, że większość z nich ma jedynie działanie zapobiegające powstawaniu zmarszczek, a nie usuwające te już powstałe. Receptury tych kosmetyków bazują głównie na działaniu nawilżającym, dzięki któremu mogą wygładzić delikatne zmarszczki, powstałe w wyniku odwodnienia skóry.

Do popularnych metod należą także iniekcje odpowiednich substancji pod skórę. Mogą to być wstrzyknięcia kwasu hialuronowego za pomocą mezoterapii igłowej, który wiąże wodę w skórze, poprawiając w ten sposób jej nawilżenie. Popularną metodą jest również wstrzyknięcie popularnego botoxu. Obie te metody polegają jednak na wprowadzeniu do organizmu substancji, która ma działanie swego rodzaju „wypełniacza”.

Dużo bardziej naturalną w jej konsekwencjach metodą wygładzania zmarszczek jest zabieg laserowy. Jego fenomen polega na usunięciu komórek starych, które przez nasz organizm zastąpione są komórkami nowymi. Oprócz tego, proces regeneracyjny, który rozpoczyna się w skórze po dokonaniu drobnych jej uszkodzeń, stymuluje pewne komórki skóry – fibroblasty – do tworzenia włókien kolagenowych i elastynowych. To właśnie ich prawidłowe usieciowanie wpływa korzystnie na wygląd skóry i zapobiega powstawaniu zmarszczek. Laserowe wygładzanie zmarszczek Gdańsk jest więc zabiegiem wykorzystującym naturalne mechanizmy znane naszej skórze, dzięki czemu uzyskany jest bardzo zadowalający efekt. Tego typu zabieg, w przeciwieństwie do większości metod czysto kosmetycznych, daje bardzo szybkie i widoczne rezultaty, a jednocześnie nie niesie za sobą dużego ryzyka.