Artykuły medyczne,  Artykuły zdrowie

Słuchowisko o zdrowiu

Zdrowie należy cenić. To, jak bardzo należy je cenić, dowiadujemy się, kiedy je tracimy, jak pisał nasz narodowy wieszcz Adam Mickiewicz. Pomijając względy literackie, zdrowie jest tym elementem, bez którego ciężko funkcjonować w życiu. Tym bardziej w dzisiejszych czasach, kiedy wyjątkowo dba się o zdrowy wygląd, sylwetkę i promuje się zdrowy tryb życia, warto troszczyć o zdrowie. Aby jednak robić to dobrze, potrzebna jest odpowiednia wiedza, najlepiej „z pierwszej ręki”, czyli od lekarzy i specjalistów. Mogą nam w tym pomóc blogi, które poruszają tematykę zdrowia.

 

Radioklinika

Jednym z tego typu blogów jest Radioklinika, którą można znaleźć na stronie radioklinika.pl. Ten blog jest jednak trochę inny niż pozostałe, trochę nietypowy i wyjątkowy. Mianowicie Radioklinika jest audioblogiem, czyli blogiem, który zamieszcza materiały audio, w tym przypadku audycje radiowe. Są one prowadzone z lekarzami i różnymi specjalistami na temat szeroko rozumianego zdrowia. Poruszane są kwestie zarówno z zakresu zdrowia dorosłych jak i dzieci. Goście wypowiadają się na temat chorób i ich leczenia, lecz mówią również o profilaktyce oraz zdrowym odżywianiu i zdrowym trybie życia.

 

Wystarczy posłuchać

Audycje są umieszczane w tak zwanej „chmurze” internetowej, do której prowadzą linki umieszczane na stronie Radiokliniki. Twórcy bloga wychodzą z założenia, że forma audio jest znacznie łatwiejsza do przyswojenia niż tekst, który należy przeczytać. W ten sposób każdy zainteresowany tematyką zdrowia, może przesłuchać audycji w drodze do pracy, czy domu. Nie trzeba też odrywać się od swojego zajęcia, a można też wygodnie usiąść, zrelaksować się i nie narażać oczu na kolejne godziny spędzone nad czytaniem tekstu na monitorze.

 

Pasja

Audioblog o zdrowiu Radioklinika tworzą osoby pełne pasji. W większości, co prawda, są to amatorzy rzemiosła dziennikarskiego, lecz są oni w to bardzo zaangażowani, chętni do pracy i otwarci na wyzwania. Szukają do współpracy zarówno lekarzy i wszelkich specjalistów w kwestii zdrowia, czy psychologii, ale chętnie przyjmą kogoś, najlepiej dziennikarzy, do pomocy w prowadzeniu swoich audycji. Najważniejsze jest jednak to, że łączą swoje pasje z chęcią niesienia pomocy innym, poszukującym rzetelnej wiedzy i informacji o zdrowiu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *