Dieta,  Poradniki

W jaki sposób jonizatory zmieniają wodę?

Woda wodzie nierówna. Zwykła, oczyszczona filtrami woda, nie ma takich właściwości, jak woda z jonizatorów. W jaki sposób zatem jonizatory zmieniają wodę? Warto bliżej się temu przyjrzeć, aby odkryć, jak cenna może być dla naszego zdrowia woda alkaliczna. Wystarczy tylko wybrać odpowiednie urządzenie, aby cieszyć się korzyściami, które się z nią wiążą.

Czym są jonizatory i jak zmieniają wodę?

Jonizatory są to urządzenia, które zwykłą wodę zmieniają w wodę alkaliczną, mającą zasadowy odczyn – wyjaśnia nasz rozmówca ze sklepu Global Water. Wszystko odbywa się dzięki procesowi elektrolizy. Elektroliza rozdziela wodę na dwie części, a jedna z nich jest w wyniku tego działania naładowana jonami hydroksylowymi OH. To zwiększa PH wody, która staje się alkaliczna i jest znacznie lepsza dla naszego organizmu.

Zalety wody alkaicznej

Wodę alkaliczną wyróżnia wiele zalet, a przede wszystkim wykazuje korzystne działanie na zdrowie osób, które ją piją. W jaki sposób? Pijąc wodę alkaliczną, mamy więcej sił witalnych, lepsze samopoczucie, a nasz organizm o wiele lepiej funkcjonuje. Możemy pozbyć się wielu chorób, na które cierpieliśmy od dłuższego czasu, w tym wewnętrznych chorób nabytych i różnego rodzaju dolegliwości skórnych. Wiążą się one głównie z zakwaszeniem organizmu, przez co równowaga kwasowo-zasadowa jest zachwiana i pojawiają się liczne przypadłości. Zakwaszeniu organizmu sprzyja siedzący tryb życia, stres, alkohol, nikotyna, zła dieta i zanieczyszczenie środowiska.

Young woman showing drinking glass with waterWybierz odpowiedni jonizator

Jonizator, który ma wykazywać korzystne działanie dla naszego zdrowia, musi być wybrany mądrze. Tylko wtedy będzie nas chronić przed licznymi chorobami, których tak trudno jest dzisiaj uniknąć. Urządzenie zatem powinno mieć odpowiednie parametry, jakie pomogą zachować odpowiednie PH wody. Warto też zwrócić uwagę na płyty jonizujące. Najlepsze modele mają płyty pokryte warstwą patyny, co gwarantuje ich wieloletnie użytkowanie. To inwestycja na długi czas, która zapewni wiele pożytku dla funkcjonowania naszego organizmu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *