Artykuły medyczne,  Artykuły odżywianie

Sposób na wiosenne przesilenie

Wiosenne przesilenie przynosi ogólne osłabienie organizmu, spadek odporności oraz wahania nastroju. W tym okresie jesteśmy szczególnie podatni na infekcje, należy więc dołożyć wszelkich starań, aby dostarczyć organizmowi niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania składników. Kluczową rolę odgrywa racjonalna i odpowiednio zbilansowana dieta. Jeśli jednak w pożywieniu wciąż brakuje poszczególnych składników odżywczych, ich niedobory uzupełniać można za pomocą gotowych suplementów diety.

Powszechnie wiadomo, że sposób odżywiania wpływa na wygląd, samopoczucie oraz kondycję psychofizyczną. Aby cieszyć się dobrym zdrowiem przez długi czas, powinno się jeść we właściwych proporcjach wszystkie produkty z piramidy żywieniowej. Niestety, intensywny tryb życia, praca i inne obowiązki rzadko pozwalają nam na skomponowanie i przygotowanie pełnowartościowych posiłków. Przeprowadzone przez Instytut Żywności i Żywienia „Ogólnopolskie badania sposobu żywienia i stanu odżywienia ludności w Polsce” dowiodły, że jadłospis Polaków daleko odbiega od ideału –obfituje w tłuszcz, a brakuje w nim m.in. witamin z grupy B, wapnia i potasu. W takiej sytuacji rozsądnym wyborem jest suplementacja diety, a więc przyjmowanie składników odżywczych w formie preparatów farmaceutycznych.
Suplementy diety są skoncentrowanym źródłem składników odżywczych, których mogło zabraknąć w naszym codziennym menu. Wiele z nich jest niezbędnych dla ustroju, koniecznie należy więc przyjmować ich odpowiednią ilość.

-Organizm nie potrafi syntezować witamin i składników mineralnych, dlatego trzeba dostarczyć je wraz z pożywieniem –mówi Maciej Michalak, ekspert z formy Farmapol –Szczególne znaczenie mają witaminy antyoksydacyjne czyli A, C i E, które zapobiegają skutkom szkodliwego działania wolnych rodników i pełnią istotną rolę w profilaktyce chorób cywilizacyjnych.

Spektrum działania suplementów diety jest bardzo szerokie –pomagają one przeciwdziałać wielu schorzeniom, a także wspierają ich leczenie. Polecane są w różnych sytuacjach, w zależności od potrzeb i stanu zdrowia.

-Preparaty takie jak Kalivit, które uzupełniają poziom potasu, rekomendowane są zwłaszcza w czasie zwiększonego wysiłku fizycznego i umysłowego, a także w momentach stresowych. Klarin Perfekt łączy działanie luteiny, kwasów omega 3, antyoksydantów i witamin w trosce o poprawę wzroku. Jest doskonałym wyborem dla osób, które pracują przed komputerem lub w inny sposób narażone są na długotrwałą koncentrację wzroku. Topinulin Diabetes z kolei wspomaga codzienny jadłospis diabetyków i osób z tendencją do cukrzycy –dodaje Maciej Michalak.

Wśród suplementów diety odnaleźć można również takie, które przyczyniają się do poprawy urody, co z pewnością ucieszy wszystkie panie. Preparaty zawierające witaminę A (np. Cynk plus A) wpływają na stan skóry, włosów i paznokci, a bogate w inulinę i chrom (Topinulin Diabetes, Topinulin Aktiv itd.) –wspomagają odchudzanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *